Председателят на "Европейската народна партия" Жозеф Дол с остра критика срещу решението на Министерския съвет да отмени наредбата за интеграция на бежанците у нас.
В съобщение в Twitter той обяви това решение като "много лоша" новина, която противоречи на европейската практика.
Дол изрази очакване президентът Радев да реагира веднага.
Наредбата беше приета от второто правителство на Бойко Борисов през август миналата година.
Според нея общините трябваше да сключват отделни споразумения с всеки един бежанец. Местната власт се задължаваше да осигури на мигрантите жилище, обучение по български език, работа и да плаща здравните им осигуровки.
Досега обаче нито една община не е изразила желание да приема бежанци.
Ким Чен Ун обяви мащабно превъоръжаване: Северна Корея ще строи по два бойни кораба годишно
Шампионът по гимнастика Еди Пенев разкрива, че е гей
Две жени и мъж са намерени мъртви в общежитие в Угърчин
Сенатът на САЩ гласува за прекратяване на войната с Иран
Хранителен режим при жлъчнокаменна болест
Условията, в които живеем, могат да влияят на скоростта, с която остаряваме
Хората, които харесват лук, по-рядко развиват диабет и високо кръвно
ЗИКДБ ще обжалва решението на КЗК в защита на проекта за Националната детска болница
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Астронавти ще ремонтират роботизираната ръка на МКС в открития космос
Космическият телескоп „Нанси Грейс Роман“ на НАСА вече е във Флорида
Виц на деня - 24 юни
Извънредно! Откриха три трупа в общежитие в Угърчин
Времето във Варна на 24 юни 2026
"Войната" по пътищата взе една жертва за последните 24 часа
Огнеборците са реагирали на 151 сигнала през последното денонощие
Киев натиска за преговори, Кремъл признава, че няма резерви за кризата с горивата
Икономист: Великобритания повтори грешките на ЕС след Brexit
И след възстановяването на икономиката лятната почивка е невъзможна за много гърци
IT предприемач: България и регионът ще внедряват новите технологии по-бързо