"Все още съм жива!", заяви с широка усмивка кралица Елизабет Втора при първата си поява на публично място след решението на британците да напуснат Европейския съюз (ЕС). Тя направи този коментар по време на визита в Северна Ирландия.
"Бяхме много заети, случиха се много неща", сподели Елизабет пред камерите, докато се здрависваше със заместник-премиера на Северна Ирландия Мартин Макгинес.
Местни медии разкриха, че в деня преди референдума на вечеря кралицата попитала своите гости за "три добри причини Великобритания да остане част от Европа“.
Елизабет Втора и кралското семейство никога не публикуват позициите си по въпроси, свързани с избори в страната. Въпреки че конституцията на Великобритания не забранява гласуването на кралското семейство, това се смята за неприемливо.
В неделя изпращат Мишо от "Славия" и баща му, загинали на "Тракия"
Непопулярните морски почивки: Бира за 2,30 евро в Мадейра, обилна закуска за 3 евро в Аликанте
БГ пилот с опит за “Гинес”: 1021 излитания и кацания за 14 часа
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Зеленски призова Путин да изтегли Русия от Украйна и да направи крачка към мира
Днес е Световният ден на риболова
Британка: Шокирана съм от цените по вашето море
Владислав Панев: Правителството избира рейтинга пред държавата
Фермерското изложение „Нашето родно“ гостува във Варна на 16 и 17 юли
Шампионите по реклама на Световното първенство по футбол не са официални спонсори
Кризата в германската автомобилна индустрия се задълбочава
Изкуственият интелект, войните и климатът тласкат света отново към ядрената енергия
Кризата с горивата тласка Русия към Казахстан