Задържаха мъжа, подпалил коли пред българското посолство в Скопие

Става дума за И.Д., на 44 години, от Скопие

15.06.2026 • 20:55 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Извършителят, който днес подпали два автомобила пред Посолството на България в Скопие, е установен и задържан.

След получен сигнал в 12:13 ч. за пожар на два служебни автомобила, собственост на Посолството на Република България в Скопие, Секторът за вътрешни работи в Скопие е предприел действия по изясняване на случая и установяване на извършителя.

В рамките на предприетите действия за кратко време е идентифициран и открит човекът, за когото има обосновано подозрение, че е извършил деянието. Става дума за И.Д., на 44 години, от Скопие. Той е задържан и отведен в полицейско управление, пояснява БГНЕС.

При действията на полицията са открити и дрехите, които мъжът е носил в момента на извършване на деянието. В координация с компетентен прокурор се предприемат мерки за пълното изясняване на случая, след което срещу него ще бъде внесена съответната наказателна жалба по бърза процедура.

Снимка и видео: БГНЕС


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички