Кая Калас: Близкият изток няма нужда от ескалация, а от преговори

Върховният представител на ЕС призова за спокойствие след размяната на удари между Иран и Израел

08.06.2026 • 09:20 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Кая Калас: Близкият изток няма нужда от ескалация, а от преговори
Кая Калас: Близкият изток няма нужда от ескалация, а от преговори

Върховният представител на ЕС по външната политика Кая Калас призова за спокойствие, след като Иран и Израел си размениха удари, предаде LBCI Lebanon.

Атаките подложиха на изпитание крехкото примирие и застраши надеждите за споразумение за край на войната в Близкия изток.

"През нощта отново станахме свидетели на ескалация. Регионът няма нужда от ескалация, а всъщност страните да седнат на масата за преговори и да се споразумея", каза Калас, цитирана от AFP (АФП).

Тел Авив атакува военни цели на иранска територия

По-рано израелските военни съобщиха, че са започнали удари по военни цели в Западен и Централен Иран, след като по-рано предупредиха, че ще отговорят на първата иранска атака срещу Израел от април насам.

Президентът на САЩ Доналд Тръмп призова израелския премиер Бенямин Нетаняху да не предприема ответни действия срещу иранските удари. 

Снимка: Reuters


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички