"Никога няма да се върна в Дубай. Това е много мрачно място" - това казва Мария Ковалчук - украинка и бивш OnlyFans модел, която твърди, че зад блясъка на емирството се крие съвсем различна реалност.
По думите ѝ, зад лъскавия образ на Дубай като луксозен и безопасен център за инфлуенсъри и заможни чужденци, стои свят на натиск, злоупотреби и насилие - обвинения, които от години се появяват в различни разкази, но рядко получават официално потвърждение.
Инцидентът в Дубай
Мария разказва, че през март миналата година е открита в безсъзнание край път в Дубай със сериозни наранявания. Случаят предизвиква международен отзвук.
Властите в ОАЕ твърдят, че тя е паднала от строителен обект, опитвайки се да влезе в забранена зона. Мария обаче отхвърля тази версия и настоява, че е била нападната.
В първото си интервю за западна медия тя споделя своята версия за случилото се, твърдения за прикриване на истината и за заплахи, които продължават и след инцидента.
Ситуацията в хотелската стая
Мария казва, че е пристигнала в Дубай за фотосесия и е възприела пътуването като кратка работна визита. След като изпуска обратния си полет, приема помощ от мъж, когото е срещнала ден по-рано.
Тя описва как се озовава в хотелска стая с двама мъже и две жени. Първоначално, по думите ѝ, ситуацията е изглеждала нормална - обсъждали са планове и възможностите ѝ да се върне у дома.
След това обаче, твърди тя, обстановката рязко се променя, когато в групата се появяват алкохол и наркотични вещества, които са незаконни в ОАЕ.
"Започнаха да купонясват. Имаше алкохол и незаконни вещества, и се опитаха да ме въвлекат. Казах, че не искам, но станаха агресивни. Явно искаха да съм под влияние, за да правя сексуални неща с тях", разказва тя, цитирана от "Дейли мейл".
Мария твърди още, че са ѝ отнели личните вещи, включително телефона и паспорта, и че е била подложена на физическа и психическа агресия. По думите ѝ е била обиждана и третирана като "предмет".
Опит за бягство и загуба на съзнание
Мария описва как е опитала да избяга, като е викала за помощ от балкона на стаята, но е била върната вътре. При втори опит за бягство, е била засечена.
"Бях ужасена и паникьосана. Просто исках да изляза. Тичах, всичко беше като мъгла. После усетих силен удар в главата", спомня си тя.
След това си спомня за кратък момент с таксиметров шофьор, на когото е извикала за помощ, преди да загуби съзнание. По-късно се събужда в болница.
Тежките наранявания и медицинското състояние
Според медицински документи, цитирани от медии, Мария е получила множество тежки травми, включително счупен прешлен в гръбначния стълб, множество фрактури на крайници, тежки увреждания на черепа, счупени ключици, ръка и глезени, както и отворена фрактура, при която кост е пробила кожата.
Тя твърди, че е изпаднала в осемдневна кома. Когато се събужда, казва, че ръцете ѝ са били вързани за леглото.
"Не разбирах къде съм, коя съм. Дълго време дори не можех да кажа името си. Не разпознавах майка си по видео разговор", споделя тя.
По думите ѝ е била регистрирана в болницата под фалшива самоличност и с невярна диагноза. Семейството ѝ я е открило по-късно с помощта на познати, като са я разпознали по татуировка.
Разследване и позицията на властите
Дубайската полиция заявява тогава, че травмите са резултат от падане от височина в строителна зона. Мария категорично отхвърля това и описва отношението на властите като враждебно.
"Дойдоха да ме разпитват през нощта. Взеха ми телефона и паспорта. Казаха, че ще ми го върнат само ако се върна в Дубай, което няма да направя", твърди моделът.
Тя също така казва, че е била възпрепятствана да напусне страната в продължение на месеци, докато е текло разследване, а впоследствие делото е било прекратено. По нейни думи записите от камери са били обявени за недостъпни или изтрити.
Заплахи и живот след инцидента
След като се връща в Норвегия при майка си, Мария твърди, че е получавала смъртни заплахи от хората, които обвинява.
"Пишеха ми, че ще убият семейството ми. Казваха ми да се сбогувам с тях и че ще ни намерят и в Норвегия", разказва тя.
Майка ѝ също е получавала заплашителни съобщения. Семейството се обръща към полицията и получава устройства за спешни сигнали.
Въпреки това Мария казва, че живее в постоянен страх и избягва да споделя местоположението си онлайн.
Възстановяването
Повече от година по-късно тя все още се възстановява. Страда от усложнения, включително мускулна атрофия и посттравматичен артрит, и се придвижва с патерици.
Мария се отказва от работата си в OnlyFans и се насочва към обучение за гримьор, като споделя процеса в социалните мрежи. По думите ѝ това ѝ дава нов смисъл.
"Опитвам се да се науча отново да се доверявам на хората. Жива съм и се възстановявам", искрена е тя, като подчертава, че майка ѝ е основната ѝ опора.
Мария Ковалчук твърди, че иска справедливост, но в момента се фокусира върху възстановяването си и финансирането на лечението.
"Това място изглежда като рай, но в действителност не е така. Има много пари, но зад тях стоят хора и това може да бъде опасно", казва тя за Дубай.
В предупреждение към млади инфлуенсъри тя добавя: "Бъдете внимателни и не вярвайте на никого. Разчитайте на себе си, защото ако нещо се случи, помощта не винаги е гарантирана".
Снимка: Instagram
Слънчево ще е утре до обяд, след това ще превали
Добруджа удари Славия като гост в битка за оцеляване
Радев, БНБ: Икономическата стабилност зависи от финансовата дисциплина
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
SpaceX определи дата за първия полет на третата версия на Starship
Руснаци от МКС излизат в открития космос на 27 май: Каква е научната им цел
Как черните дупки се превръщат в космически чудовища
Какво пише и се вижда в разсекретените файлове за НЛО от лунните мисии „Аполо“
Морското научно общество ще придобие нов изследователски кораб
Община Варна внедрява иновативна програма за когнитивно развитие в предучилищна възраст
Проф. Милен Балтов е новият председател на Морското научно общество
Алеку Тома и Рован Ван Скарен станаха почетни професори на ВВМУ във Варна
Пьотр Нестеров е на полуфинал на двойки в Италия
Какво очакваме от 36-те часа от посещението на Тръмп в Китай?
Сезонът на ураганите в САЩ - може ли да има проблеми с износа на горива?
Кредитите у нас нараснаха с близо 16% за година до над 63 млрд. евро в края на март
Дадлър: Най-малко трябва да се върне статуквото отпреди войната с Иран