Путин: Враговете ни знаят как би приключила ядрена атака срещу Русия

СВР алармира за потенциални доставки на ядрени компоненти към Украйна

24.02.2026 • 18:05 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Путин: Враговете ни знаят как би приключила ядрена атака срещу Русия
Путин: Враговете ни знаят как би приключила ядрена атака срещу Русия

Руският президент Владимир Путин заяви днес, че враговете на Русия вероятно имат представа как би завършила всяка атака с ядрен елемент срещу страната или нейните сили, съобщава Ройтерс.

Това изказване идва след предупреждения от руската Служба за външно разузнаване (СВР), която по-рано изрази опасения относно евентуални доставки на компоненти за ядрени технологии на Украйна от Великобритания и Франция.

Руското външно министерство предупреди днес за риск от директен сблъсък между ядрени държави.

Предупреждението на външнополитическото ведомство бе разпространено след изявлението на СВР.

СВР не подкрепи твърденията си с доказателства. Френското посолство в Москва заяви пред РБК, че тези твърдения са "отявлена лъжа", предаде БТА.

Русия ще информира Съединените щати за опити на Украйна да се сдобие с ядрени оръжия, заяви днес съветникът на Кремъл по въпросите на външната политика Юрий Ушаков.

Ушаков, цитиран от руски новинарски агенции, каза, че това ще повлияе на позицията на Русия в преговорите за решаване на конфликта в Украйна.

Снимка: Reuters


  • Последни
  • Четени
1
1 rate up comment rate down comment 0
Бай Гошо
преди 2 месеца
Разбира се че знаем,от БЛАТНА не трябва да остане и камък.!!! Сигнализирай за неуместен коментар
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички