Властите в Гърция издадоха предупреждение за екстремни метеорологични условия с висок риск от наводнения и призоваха населението да бъде особено внимателно.
Заради усложнената обстановка са увеличени и екипите на пътната полиция, които следят за безопасността на движението по пътищата.
Циклон с ураганни ветрове нанесе сериозни щети на островите Корфу и Кефалония. В резултат на бурята множество дървета са изкоренени, а срутвания на скали блокираха голяма част от пътната мрежа на островите.
Местните жители съобщават за наводнени приземни етажи и магазини, а ситуацията продължава да се следи от аварийните служби.
Националната метеорологична служба издаде извънреден бюлетин за опасност, като пет области на страната са поставени под оранжев код. Властите предупреждават за висок риск от наводнения, причинени от интензивни валежи, гръмотевични бури и градушки.
Част от фериботните линии временно са спрени, съобщават пристанищните власти, което допълнително усложнява придвижването между островите, информира БНР.
Днес движението по пътищата се препоръчва да бъде изключително внимателно за всички превозни средства, особено в районите на островите в северната част на Егейско море, както и на Закинтос, Кефалония и Лефкада.
Силни валежи се очакват и в цялата северна част на страната, а в Пелопонес дъждът ще бъде интензивен през целия ден.
Пътната полиция е увеличила екипите за контрол на трафика по цялата пътна мрежа на страната. Освен това, органите на реда проверяват редовно техническата изправност на автомобилите и дали превозните средства разполагат с нелегален теглич, като налагат високи глоби на нарушителите.
НС ограничи правомощията на особения управител на “Лукойл” Спецов
Водата в габровското село Присово е била 2 м, щетите са за милиони
Денков намекна за политически чадър при ареста на Благомир Коцев
Какви са ползите от меда за организма?
5 начина да пазарувате от вкъщи и да спестявате време и пари
Медитация за освобождаване от гняв и как да успокоим ума и тялото
Лен плат – вечният моден диктатор на лято 2026: Как да го носим в града и на морето?
НАСА планира изграждането на лунна база с размерите на град
Двама от членовете на руския екипаж на МКС излизат в открития космос
Най-мощният руски ядрен реактор достигна ключов етап след влизане в експлоатация
SpaceX избра криптомилиардер за командир на първата си пилотирана мисия до Марс
Започва ваксинация на лисиците срещу бяс в 23 области у нас
Мъж загина при катастрофа между Добрич и Генерал Киселово
Санираха читалище във Варна за над половин милион евро
Спипаха мъж, крал храна и алкохол от магазин във Варна, в продължение на цял месец
Сарафов подаде оставка като началник на НСлС
3510 евро е желаната заплата от младите в България
Хуанг: Nvidia ще инвестира по 150 млрд. долара годишно в Тайван
Вино, природа и 500 декара мечта: историята на „Лозеница Естейт“
Азиатските пазари не намериха единна посока в сряда