Макрон посрещна Желязков в Париж за "Коалицията на желаещите"

Дискусии за мир, сигурност и подкрепа за Украйна

06.01.2026 • 17:13 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Макрон посрещна Желязков в Париж за
Макрон посрещна Желязков в Париж за "Коалицията на желаещите"

Премиерът Росен Желязков пристигна в Париж, където ще участва в срещата на "Коалицията на желаещите", провеждана в Елисейския дворец.

Българският министър-председател бе посрещнат от френския президент Еманюел Макрон.

В срещата участват държавни и правителствени ръководители от 35 страни, представители на европейските институции и НАТО, както и украинският президент Володимир Зеленски.

Сред присъстващите са и представители на САЩ, водени от специалния пратеник на президента Доналд Тръмп – Стив Уиткоф.

Целта на форума е да се направи преглед на дискусиите за справедлив и устойчив мир в Украйна, да се уточни приносът на Коалицията към рамката за гаранции за сигурност и да се обсъдят следващите стъпки за подкрепа на страната.

Снимка: Правителствена информационна служба


  • Последни
  • Четени
1
2 rate up comment rate down comment 0
анонимен
преди 3 месеца
Кой каза на това едноклетъчно, че България е " желаеща" да воюва за Украйна, както и да купува златни тоалетни на Зеления? Сигнализирай за неуместен коментар
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички