За Русия е нещо съвсем нормално да нанася масирани удари по Коледа - това заяви украинският президент Володимир Зеленски пред дипломати в Киев.
Той уточни, че обстановката е трудна, тъй като има недостиг на противовъздушни системи.
Украйна празнува Коледа на 25 декември в съответствие със западната традиция, въпреки че много украинци се придържат към православните традиции и отбелязват празника на 7 януари, както е и в Русия.
Във вчерашното си вечерно обръщение Зеленски каза още, че очаква украинската делегация, която води разговори за мир с американския специален представител Стив Уиткоф в Маями, да се върне днес в Украйна. Украинският лидер иска да чуе подробности за проведените в САЩ преговори, предаде БТА.
След като проведе отделни разговори с украинската и руската страна, Уиткоф посочи, че преговорите са били конструктивни.
Зеленски подчерта, че една от ключовите цели пред страната в момента е изграждането на ефективно производство на системи за противовъздушна отбрана и ракети за тях директно на украинска територия, информира "Укринформ".
Вече се работи по разработването на собствени украински системи за противовъздушна отбрана.
Украйна ще продължи да изпълнява споразуменията си с международните партньори, които предвиждат доставка на системи за противовъздушна отбрана чрез различни програми.
Снимка: Reuters
Дженифър Анистън намери щастието с Джим Къртис
Барбара Палвин и Дилън Спраус очакват първото си дете
6 неустоими рецепти за италиански кексове
Как да разпознаем симптомите на артериалната хипертония?
Какво помага при колики?
Фондация „Нашите недоносени деца“ представя Харта на малките герои
Как се извършва лечението на RSV инфекция при бебето
Десетгодишно търсене на извънземни сигнали сред 70 000 звезди завърши без резултат
Има ли нещо сензационно в новите файлове за НЛО?
Ледена проба разкри най-дългата хроника на земния климат
Нов експериментален медикамент показва обещаващи резултати срещу рак на бъбреците
Исторически успех: DARA спечели "Евровизия" с "Бангаранга"
Мечка е убила млад мъж на Витоша
Колко струва един абитуриентски бал?
Русия съди легендарна лекоатлетка, противничка на Путин, за 80 евро
Турция предложи да се построи тръбопровод през България за 1,2 милиарда долара за военните нужди на НАТО
Bangaranga, България! DARA спечели "Евровизия"!
Кадър на деня за 16 май
Мечтата на Унгария за еврозоната променя облика на пазарите на облигации в региона
Кои милиардери ще определят развоя на може би най-скъпите междинни избори в САЩ?
преди 4 месеца