Руският президент Владимир Путин пристигна на летище „Бинхай“ в Тиендзин, с което започна четиридневното му посещение в Китай. По покана на китайския президент Си Дзинпин Путин ще посети два града – Тиендзин и Пекин.
Слизайки от самолета, държавният глава беше очакван от члена на Политбюро и секретар на партийния комитет на Тиендзин Чен Мин'ер, извънредния и пълномощен посланик на Русия в Китай Игор Моргулов и висши дипломатически служители от руските мисии в Китай.
Путин се ръкува с делегацията, качи се в президентския Aurus и тръгна за предоставената му резиденция. Руският държавен глава обикновено пътува с колата си с руски регистрационни номера при всякакви пътувания, включително и в чужбина. И този път: президентската лимузина беше специално докарана от Русия, но регистрационните ѝ номера бяха заменени с китайски дипломатически регистрационни номера.
По време на пътуването, което се очаква да продължи почти седмица – необичайно дълго за руския лидер – той ще присъства на срещата на върха на Шанхайската организация за сътрудничество, ще проведе разговори със Си Дзинпин и ще присъства на военния парад за Деня на победата в Пекин, отбелязващ 80-годишнината от поражението на Япония във Втората световна война, където Путин ще бъде главен гост заедно със севернокорейския лидер Ким Чен Ун и лидерите на Иран и Куба, информира "Труд".
Анализаторите казват, че ключовата точка в дневния ред ще бъде Путин и Си да съгласуват позициите си относно войната в Украйна, на фона на усилията на САЩ за прекратяване на боевете.
Снимка: Reuters
Правнукът на съветския лидер Леонид Брежнев "пленен от Украйна“?
Серия от нападения в руски мол, загина жена ВИДЕО
Феновете на Левски готови за спасителна акция заради дълга към Божков
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Зеленски върна отличието "Орден на Белия орел" на Полша
Утре настъпва Астрономическото лято
Цените на горивата у нас вървят надолу
Йотова със силни думи за Каблешков
Откриха тялото на възрастен мъж в язовир
Иран пак затвори Ормузкия проток
Пеканов: Трудно е да се постигне 3% дефицит, без да задушим икономиката
"София комерс - Заложни къщи" ще започне да изплаща дивидента от 27 юли на два транша
Цените на горивата в България вървят надолу