Financial Times съобщава, че Западът разглежда възможността за изграждане на поне три "линии на отбрана" като част от усилията за разрешаване на конфликта в Украйна.
"Западните страни са изготвили приблизителен план, който би предвидил създаването на демилитаризирана зона, евентуално патрулирана от неутрални мироопазващи войски от трета държава, както е договорено между Украйна и Русия", пише изданието.
Според този план, украинската граница ще бъде защитавана от украинските въоръжени сили , въоръжени и обучени от НАТО. В същото време европейските "сили за възпиране" ще бъдат разположени по-далеч като "трета линия на отбрана".
Разполагане на западни войски в Украйна
На 18 август Доналд Тръмп проведе разговори с Володимир Зеленски във Вашингтон. След двустранната среща към тях се присъединиха и няколко европейски лидери. Страните обсъдиха гаранциите за сигурност за Киев , които европейските държави възнамеряват да предоставят в координация със Съединените щати, припомни "Труд".
На следващия ден ръководителят на Белия дом заяви, че Франция, Германия и Великобритания искат да разположат войски в Украйна. Според него обаче там няма да има американски войски.
Снимка: БГНЕС
Името на големия печеливш от войната с Иран е изненадващо
Войната срещу наркотероризма не спира потоците от дрога
Белгия внася от Русия повече газ, отколкото преди войната в Украйна
Кърт Ръсел и Голди Хоун се държаха като влюбени тийнейджъри в Монако
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
Нови правил в ЕС: Колите вече трябва задължително да имат рециклирани материали
Симона Радева получи 3,6 години затвор за укриването на Семерджиев
За седмица: КАТ написа 30 759 фиша и 3304 акта
Внимание! Volvo забрани на собствениците да зареждат XC40
30 пияни и дрогирани шофьори спипа КАТ за ден
Илюзорен ли е мирът на Доналд Тръмп в Близкия изток?
България излиза от „сивия списък“ за пране на пари
Консултант: Служителите от по-ниско ниво саботират дигитализацията на бизнеса
Геополитическите и климатичните рискове пред световния пазар на храни растат