От правозащитната организация "Амнести Интернешънъл" заявиха, че Израел води целенасочена кампания за глад в Газа.
ООН и много неправителствени организации продължават да предупреждават за предстоящ глад в окупираната палестинска територия, предаде АФП.
"Смъртоносната комбинация от глад и болести не е нещастен резултат от израелските военни операции в Газа, а е резултат от целенасочени планове и политики, които Израел е разработил и приложил през последните 22 месеца, за да наложи умишлено на палестинците в Газа условия на живот, изчислени да доведат до тяхното физическо унищожение", твърдят от "Амнести Интернешънъл".
В същото време в Израел демонстранти опитаха да блокират страната в рамките на една от най-големите вълни от протести от началото на продължаващата 22 месеца война. Те настояват за сделка за освобождаване на заложниците в Газа.
Според организаторите, които представляват семействата на заложниците, в протестите са се включили десетки хиляди хора в цял Израел.
Шестима души са били арестувани при сблъсъци пред централата на управляващата партия в страната - "Ликуд".
Снимка: БГНЕС
5 вреди в дома от чистенето с бял оцет
Футболистът Доминик Соланке стана баща за втори път!
Товарен камион за зърно изгоря напълно край с. Енево
Как руснаците реагират на кризата с горива: Искам да хвана Путин за раменете и да го разтърся!
Министерският съвет одобри бюджета на НЗОК за 2026 г. и прие отчетите на Kасата за 2025 г.
Стартира спешна дарителска кампания за новородените в болница „Шейново“
Министерството на здравеопазването отпуска 240 нови стипендии за специализация в дефицитни медицински направления
ВМА въведе AI навигация в урологията
НАСА разкри новия си план за лунна база: Ще изпрати марсиански робот с ядрен двигател
Земята ще бъде връхлетяна от най-мощната магнитна буря от март насам
Откриха 31 нови морски вида край бреговете на Бразилия
Близка до нас планета се оказа по-подобна на Земята, отколкото се смяташе
Хороскоп за 2 юли 2026
Англия е на 1/8-финал след обрат срещу ДР Конго
Черно море и Локомотив (Горна Оряховица) завършиха 0:0
„Прогресивна България“ не увеличи обезщетението за майки, които искат да се върнат по-рано на работа
Във Варна затягат мерките срещу пожарите през лятото
Основните щатски индекси започнаха юли колебливо
Кадър на деня за 1 юли
Продажбите на BYD растат за втори пореден месец, подкрепени от износа
Словакия ще съживи алуминиев завод, който преди време беше водещ производител в Европа