Русия продължава да получава подкрепа от Северна Корея във войната срещу Украйна. Според военното разузнаване на Южна Корея броят на доставените артилерийски боеприпаси с калибър 152 мм до Русия надхвърля 12 млн., предаде Йонхап.
Смята се, че до момента Северна Корея е доставила около 28 000 контейнера с оръжия и артилерийски снаряди, пише в доклад на Агенцията за военно разузнаване на Южна Корея.
"Ако се изчисли с единични 152-милиметрови снаряди, се предполага, че (броят на доставените снаряди) е достигнал над 12 милиона", се казва в доклада на разузнавателната служба.
От октомври миналата година Северна Корея предоставя на Русия конвенционални оръжия и изпрати около 13 000 войници в подкрепа на военните действия на Москва, посочва Йонхап.
Южнокорейската разузнавателна агенция каза в края на юни, че Северна Корея вероятно ще изпрати допълнителни войски в Русия през юли или август, предаде БТА.
Руски медии съобщиха, че Северна Корея ще изпрати 5000 военни строителни работници и 1000 сапьори в Курска област, за да подкрепи възстановителните работи.
Снимка: Reuters
Продължава гасенето на големия пожар в халета за пластмаса в София
Прокуратурата повдигна обвинение на водача на катастрофиралия джет
2295 вече са жертвите и над 11 000 ранените във Венецуела
ЕС отмени митата върху вноса за американски промишлени стоки
Протективни медикаменти при хронично бъбречно заболяване
Министерският съвет одобри бюджета на НЗОК за 2026 г. и прие отчетите на Kасата за 2025 г.
Стартира спешна дарителска кампания за новородените в болница „Шейново“
Министерството на здравеопазването отпуска 240 нови стипендии за специализация в дефицитни медицински направления
НАСА разкри новия си план за лунна база: Ще изпрати марсиански робот с ядрен двигател
Земята ще бъде връхлетяна от най-мощната магнитна буря от март насам
Откриха 31 нови морски вида край бреговете на Бразилия
Близка до нас планета се оказа по-подобна на Земята, отколкото се смяташе
Почти 3000 са вече жертвите на земетресението във Венецуела
Белгия обърна Сенегал, САЩ победи Босна
Хороскоп за 2 юли 2026
Англия е на 1/8-финал след обрат срещу ДР Конго
Черно море и Локомотив (Горна Оряховица) завършиха 0:0
Основните щатски индекси започнаха юли колебливо
Кадър на деня за 1 юли
Продажбите на BYD растат за втори пореден месец, подкрепени от износа
Словакия ще съживи алуминиев завод, който преди време беше водещ производител в Европа