Експлозии се чуха в Украйна след вълна от руски удари

В сграда е избухнал пожар

12.07.2025 • 07:25 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Във Волин са били задействани сирените за въздушна тревога.
Във Волин са били задействани сирените за въздушна тревога.

Русия е изпратила редица ракетни и безпилотни атаки по Украйна през нощта. Атакувала е райони, отдалечени от фронтовата линия, съобщиха украински медии и официални лица, предаде ДПА.

Експлозии са били регистрирани в градовете Лвов близо до границата с Полша и Черновци близо до границата с Румъния, съобщи "Киев индипендънт", като се позова на свои журналисти на място. 

Общественият телевизионен оператор "Суспилне" също съобщи за взрив в северозападния град Луцк.

Вследствие на нападенията в Лвов е избухнал пожар в сграда, съобщи кметът Андрий Садовий в публикация в Telegram.

По-рано военновъздушните сили на Украйна предупредиха за прииждащи балистични ракети и безпилотни самолети, изстреляни от Русия и насочващи се на запад.

Според официални източници дронове са били забелязани да се приближават и към Тернополска и Волинска област, предаде БТА.

Според информационната агенция РБК-Украйна във Волин са били задействани сирените за въздушна тревога и властите са призовали жителите да останат в убежищата.

Полша, западната съседка на Украйна, изпрати изтребители, за да охраняват въздушното ѝ пространство по време на ударите, съобщиха полските въоръжени сили в X.

Снимка: Reuters


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички