Поредна среща Украйна - САЩ. В Рим се проведе срещана президентът Володимир Зеленски със специалния пратеник на САЩ за Украйна Кийт Келог.
Срещата се проведе в навечерието на Конференцията за възстановяването на Украйна, която се организира съвместно от Украйна и Италия на 10 и 11 юли. Това е четвъртото голямо международно събитие, посветено на мобилизирането на политическа и частна подкрепа за възстановяването на Украйна.
Зеленски описа разговора като "съдържателен" и заяви, че срещата е била фокусирана върху подкрепата с оръжие и санкциите.
"Обсъдихме доставките на оръжие и укрепването на противовъздушната отбрана. На фона на засилените руски атаки това е един от приоритетите. Обсъдихме също закупуването на американско оръжие, съвместното производство на отбранителна продукция и локализирането в Украйна", написа Зеленски в Telegram след срещата.
И той, и Келог подкрепят усилията на американските сенатори за приемане на закон, налагащ по-строги санкции срещу Русия и 500% мита върху вноса от страни, които купуват руски петрол.
"Разбираме, че са необходими по-строги ограничения срещу руската енергия, и особено вторични санкции срещу купувачите на руски петрол. Това е нещо, което без съмнение може да принуди Русия да мисли повече за мира", подчерта украинският президент.
Вижте кадри от свалянето на руския дрон над Румъния
Изтеглиха книгата "Училище за ловци на педофили" на Ален Симеонов от пазара
Журналист попита Зеленски как ЕС да му помогне да убива повече руснаци, Москва го даде на съд
Нагъл шофьор затъна в дюните край Китен, зове за помощ в интернет
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
Пакистан кръсти първия си луноход „Джина-1“
Загадъчният сигнал „Wow!“ от космоса е уловен на 15 август 1977 г.
Постигнаха пълна ремисия при рак на бъбреците след клетъчна терапия
Заснеха уникално създание с прозрачна глава в „Зоната на здрача“
Спасиха българка с падълборд на Халкидики, после я глобиха
„Любовта е лудост“ започва ново летоброене във Варна
Полицията във Варна с предупреждение заради зачестили кражби на плажа
Наводнение на Пелопонес и пожар на Скирос предизвикаха извънредни ситуации в Гърция
Бронз за ансамбъла по художествена гимнастика на финала с 5 топки на Световното
Румъния намали временно акциза върху дизеловото гориво заради поскъпването му
КЗП ще се намеси при нелоялни практики в офертите за наеми в Бургас заради Евровизия
Германските компании са намалили инвестициите си в САЩ до тригодишно дъно
Парите от АІ помагат за запълването на празнините в луксозния сектор