Поредна среща Украйна - САЩ. В Рим се проведе срещана президентът Володимир Зеленски със специалния пратеник на САЩ за Украйна Кийт Келог.
Срещата се проведе в навечерието на Конференцията за възстановяването на Украйна, която се организира съвместно от Украйна и Италия на 10 и 11 юли. Това е четвъртото голямо международно събитие, посветено на мобилизирането на политическа и частна подкрепа за възстановяването на Украйна.
Зеленски описа разговора като "съдържателен" и заяви, че срещата е била фокусирана върху подкрепата с оръжие и санкциите.
"Обсъдихме доставките на оръжие и укрепването на противовъздушната отбрана. На фона на засилените руски атаки това е един от приоритетите. Обсъдихме също закупуването на американско оръжие, съвместното производство на отбранителна продукция и локализирането в Украйна", написа Зеленски в Telegram след срещата.
И той, и Келог подкрепят усилията на американските сенатори за приемане на закон, налагащ по-строги санкции срещу Русия и 500% мита върху вноса от страни, които купуват руски петрол.
"Разбираме, че са необходими по-строги ограничения срещу руската енергия, и особено вторични санкции срещу купувачите на руски петрол. Това е нещо, което без съмнение може да принуди Русия да мисли повече за мира", подчерта украинският президент.
Как да се предпазите от самотата след 40
Как да разпознаем симптомите на артериалната хипертония?
Какво помага при колики?
Фондация „Нашите недоносени деца“ представя Харта на малките герои
Как се извършва лечението на RSV инфекция при бебето
Десетгодишно търсене на извънземни сигнали сред 70 000 звезди завърши без резултат
Има ли нещо сензационно в новите файлове за НЛО?
Ледена проба разкри най-дългата хроника на земния климат
Нов експериментален медикамент показва обещаващи резултати срещу рак на бъбреците
Откриха над 6,8 тона негодни храни в месокомбинат
Учителка на Дара: Цяла нощ Варна беше будна, мечтите се сбъдват
Хороскоп за 18 май 2026
СЗО обяви извънредна ситуация
Спадат цените на основни хранителни стоки на борсите у нас през седмицата
Кризата в Porsche се задълбочава – компанията закрива някои буксуващи звена
Защо повишението на лихвените проценти от ЕЦБ през юни става все по-несигурно?
Украйна удари масирано по Москва и Крим, руските "фалшиви победи" продължават
Bangaranga, България! DARA спечели "Евровизия"!