Путин си намали заплатата с 10%

Президентът на Русия съкрати и възнаграждението на премиера и членовете на кабинета до края на 2015

06.03.2015 • 16:42 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Путин си намали заплатата с 10%
Путин си намали заплатата с 10%

Президентът на Русия Владимир Путин си намали заплатата с 10% до края на годината. Той подписа указ за понижаването на възнаграждението със също 10% и на премиера, прокурора и председателя на Следствената комисия в Русия, съобщи ТАСС, позовавайки се на информация от пресслужбата на Кремъл.

Намаляването на заплатите се отнася и до лица, чиито парични възнаграждения се изчисляват в съответствие с указите на президента на Русия от 30 септември 2004 - „За възнаграждение на труда на ръководителите на някои федерални органи на изпълнителната власт“ и от 30 септември 2013 година „За паричното възнаграждение на лица, занимаващи се с определени държавни длъжности в Руската федерация“, и лица, приравнени към тях по възнаграждение на труда в съответствие с федералните закони.

По този начин действието на указа на Путин засяга и вицепремиера, министрите, редица директори на държавни служби, а също и генералният директор на Съдебния департамент при върховния съд.


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички