Поставянето на вериги на автомобилите е задължително в района на Атика, Гърция, от вечерта на 27 декември. Правилото важи за колите, които не са със зимни гуми. Очакванията са за влошаване на времето и обилни снеговалежи. Правителствената техника е в пълна готовност и очакване влошаване на метеорологичните условия.
Временно ще бъде напълно спряно и движението на всички МПС за поставяне на пътни знаци в лявата лента на Национален път Атина-Ламия. Тези пътни ограничения могат да бъдат удължени или съкратени в зависимост от пътните условия.
Солена глоба за коли без вериги
Умоляват се водачите на тези превозни средства да избягват движението в горните участъци, за да избегнат неудобства и допълнителни затруднения в движението и да спазват указанията на Пътна полиция. Масово се проверява колите дали са снабдени с вериги за сняг, независимо в каква посока се движат. Глобата е 80 евро, уточнява "Труд".
Национална метеорологична служба продължава да актуализира извънредната прогноза за времето. Прогнозира проливни дъждове и бури на интервали в Цикладите, островите в източното Егейско море, на места в Крит (главно на север ) и от следобед в Додеканезите.
Автобусите от Солун за Атина ще се движат по националната магистрала Йония Одос, съобщиха от ръководството на КТЕЛ Солун.
Снимка, архив: БГНЕС
Лято на морето: Плажовете се пълнят, вече не сме евтина туристическа дестинация
Добри са условия за туризъм в планините
Шофьор заспа зад волана и предизвика тежка катастрофа край Разград
Дисекиращ остеохондрит при млади мъже – кога болката в коляното след спорт е тревожна?
Защо бебетата харесват ярки цветове?
Защо едни лекарства се приемат на гладно, а други след хранене?
Как липсата на сън саботира усилията във фитнеса?
Ръкопис за крал Артур и Светия Граал отива на търг за 2 милиона долара
Астрономи потвърдиха съществуването на трета галактика без тъмна материя
Китай превърна изстрелването на ракети в туристическа атракция
Нито растение, нито гъба: Мистериозен 8-метров организъм е доминирал на Земята
Престижни награди за ученици от Хуманитарната гимназия във Варна
18 жертви на бруталните жеги във Франция
Излязоха резултатите от пробите на Варненското езеро след открита мъртва риба
Предупреждават туристите за бури в планините
Черно море започна лагера в Трявна с 23-ма футболисти
Свиването на частния сектор в еврозоната се забавя през юни
Европа вижда 6 млрд. причини за въвеждането на нова такса за онлайн купувачите
Тръмп все повече губи подкрепата на европейските си съюзници
Бизнесът: Бюджетът да заложи на ефективни разходи, не вдигане на данъци