Редица имена са в листата за държавен секретар на новоизбрания президент на САЩ Доналд Тръмп. За ключовата длъжност се водят разговори със сенатора от Флорида от латински произход Марко Рубио.
В първия мандат на Тръмп длъжността държавен секретар се заемаше от Майк Помпео, който сега беше спряган за военен министър, но остава извън управленския екип.
Марко Рубио е избран за първи път в Сената през 2010 г. Член е на Сенатската комисия по разузнаване и на Комисията по външна политика. Сходствата във възгледите му с Тръмп са по международните конфликти, включително руската агресия срещу Украйна и правото на Израел да се отбранява от "Хамас".
На последните предизборни митинги Рубио се изявяваше като горещ поддръжник на Тръмп. През април тази година 53-годишният Рубио гласува против 95-те милиарда долара помощ за Украйна и призова Киев да договори прекратяване на войната с Москва.
Другите важни фигури в екипа на Тръмп
За заместник-ръководител на администрацията си по политически въпроси Тръмп ще назначи Стивън Милър, застъпник за строгите мерки срещу миграцията. Сред другите избраници са две жени - Елийз Стефаник за посланик в ООН и губернаторът на Южна Дакота - Кристи Ноем. за министър на вътрешната сигурност.
Междувременно, след победата на Тръмп, биткойнът скочи до рекорден връх - близо 90 000 долара. Очакванията са, че криптовалутите ще процъфтяват в по-благоприятна регулаторна среда след избирането на милиардера републиканец.
Вижте повече в репортажа на Григори Недялков.
Снимка: БГНЕС
Задържаха 27-годишен с амфети и марихуана
Зеленски: Може да бъде ускорено прекратяването на кръвопролитието
Судански военен самолет се разби в Порт Судан, всички загинаха
Земетресение с магнитуд 6,5 бе регистрирано днес в японската префектура Хокайдо
Нарушения на дишането по време на сън
Спорно предложение: Центърът за контрол на заболяванията в САЩ препоръчва преразглеждане на първата доза хепатит B при новородени
Селективен мутизъм: Как да се справим с мълчанието на детето
Основният рисков фактор за подагра всъщност е генетичен
В Южна Корея разработиха ефективна система за пречистване на въздуха
Космически чудовища: James Webb откри доказателства за гигантски звезди
НАСА загуби връзка с мисията Mars MAVEN
Космическа изолация: Търсят доброволци за странна мисия, плащат по 23 хил. евро
Костадинов: Това правителство пази турските интереси, не българските
Танкерът „Кайрос“ е в стабилно положение, предстои извеждането му на безопасно място
Училището за деца с нарушено зрение във Варна празнува РД с концерт
Съветници на Слави Трифонов му обърнаха гръб заради дружбата с Борисов и Пеевски
Убиха известен оперен певец
3D елхите за най-търсени на Балканите и в Централна Европа тази година
SOFIX се повиши с 0,32% до 1122 пункта
САЩ удължават изключението от санкциите за "Лукойл" в очакване на сделка
Само 6 държави имат ядрени подводници. Нуждае ли се Европа от още?