Доналд Тръмп заяви, че е готов да влезе е затвора или да бъде поставен под домашен арест, ако съдът реши, но според него обществото "няма да толерира това"
В интервю за Fox News Тръмп е коментирал решението на съдебните заседатели в случай на фалшифициране на бизнес записи.
"Съгласен съм да вляза в затвора", е заявил предишния президент на САЩ.
Тръмп е добавил, че приема възможността за такъв изход. Според политика процесът срещу него създава заплаха от социално напрежение и може да бъде повратна точка за американците.
Съдът в Ню Йорк ще обяви решението си на 11 юли, а на 15 юли е предвидено откриването на конгреса на Републиканската партия, където се очаква Тръмп официално да бъде номинира за кандидат за следващите президентски избори. Политикът смята близостта на тези две дати за умишлено.
"Това е част от играта", каза той.
Освен това е посочил "умишлени нередности" в процеса от страна на съдия Хуан Мърчан, който отказа някои свидетели на защитата да свидетелстват пред журито, предаде "Фокус".
Журито на окръжния съд в Манхатън призна за виновен Доналд Тръмп на 31 май във фалшифициране на бизнес документи, за да прикрие плащания към порноактриса Сторми Даниелс преди изборите през 2016 г.
Снимка: БГНЕС
В България голям проблем е ниската финансова и инвестиционна грамотност
Саудитска Арабия може да получи американски изтребители F-35
Берлин реже достъпа до базовите помощи на новите украинските бежанци
Ариана Гранде и Итън Слейтър не са пред раздяла, просто пазят личния си живот
Как се определя IQ-то и колко е важно то всъщност?
Тайната на дълголетието се крие в навиците ни
Лекари от три болници спасиха 32-годишна жена с тежка бременност при диабет и бъбречна недостатъчност
Имунологична несъвместимост между партньорите – мит или реална пречка за зачатието?
Магнитната буря на Земята продължава почти две денонощия
Mars Express снима последствията от ледниковия период на Марс
Учени от САЩ назоваха датата, на която астероид може да се сблъска с Луна
В Шотландия откриха гъба на 407 млн. години
Зима 2025/2026 може да започне с по-изразен и блокиращ характер
До 10 дни ще започне връчването на глоби за средна скорост
Варненци протестираха срещу насилието на животни
Юпитер е спасител на Земята, ето как
Темата за продажба на билети и от водачите в градския транспорт във Варна е отворена
Щатските индекси записаха най-лошия си ден от над един месец
Кадър на деня за 13 ноември
Verizon ще съкрати около 15 хил. работни места
General Motors притиска своите доставчици да изместят веригите си на доставки от Китай