Цените на петрола имат потенциал да се повишат до 100 долара за барел до края на лятото в Северното полукълбо, но има много неща, които могат да провалят тази прогноза, пише петролният анализатор на Bloomberg Джулиан Лий.
Анализаторите на JPMorgan Chase & Co. изложиха сценарий, според който петролът сорт Брент ще достигне трицифрени стойности до септември, което ще се случи за първи път от две години насам.
Катализаторът е решението на Москва да намали допълнително производството през следващото тримесечие.
Този ход, обявен като част от координираното удължаване на ограниченията на добива от група членове на ОПЕК+ този месец, ще доведе до намаляване на руската квота под 9 млн. барела дневно до юни, което ще я върне в съответствие с целта на Саудитска Арабия.
Ръстът в цената на петрола може да бъде засилен от възможността производителите от ОПЕК+ да решат на срещата си през юни да удължат съкращенията до края на годината. Според тях вероятността за удължаване е 50 на 50.
Четете повече в bloombergtv.bg
Снимка: БГНЕС
Четирима задържани за стрелбата по автобус в Перник, полицията откри оръжието
Рецептата Dnes: Бъркани яйца със спанак
Най-малко 15 полицаи загинаха при самоубийствена атака в Пакистан
Станишев: Основните предизвикателства пред кабинета - бюджетът, инфлацията, конкурентоспособността
Катя Ивкова пое здравното министерство
Антония Ташева: С диагнозата лупус дойде облекчението и доказателството, че не съм „симулантка“
Системен лупус - кои органи може да засегне?
Проф. Иван Дечев: Честото нощно уриниране може да се дължи на доброкачествена простатна хиперплазия, но и на други причини
Топ 10 космически факта, които звучат като научна фантастика
Пентагонът разсекрети част от архивите си за НЛО
Светът е изправен пред рекордно супер Ел Ниньо: Какви са заплахите?
AI „изключва“ човешкия мозък: До какво води общуването с чатбот
Майка от Русе пропищя от мъж с варненски скутер, карал по тротоара (ВИДЕО)
Спипаха с дрога мъж от Несебър при рутина проверка в Кубрат
Синът на Джо Дасен пристига във Варна
Олимпик (Варна) загуби от Устрем (Дончево) у дома
Последен ден на Джирото у нас: Проблеми за шофьорите
Катар изпрати първата си доставка на LNG през Ормузкия проток от началото на войната
По-скъпият петрол увеличи печалбата на Saudi Aramco с 26%
Съюзниците в НАТО се подготвят Тръмп да изтегли още войски от Европа