Президентът на Украйна Володимир Зеленски призова украинските дипломати да работят усилено през следващите 12 месеца, за да "печелят сърца" за украинската страна в конфликта с Русия, предаде ДПА.
На среща Зеленски възложи на дипломатите на страната си най-важните задачи за следващата година. Те варират от доставянето на повече оръжия за Украйна през осъществяването на по-тесни връзки между страната му и НАТО и ЕС до помощ от чужбина за украинската оръжейна индустрия, съобщиха от президентската канцелария в Киев.
Украинският президент отбеляза, че когато става въпрос за по-нататъшно сближаване с НАТО, ключът "не трябва да се търси в кабинетите на висшите политици".
"Трябва да убедим обществата - така, както ги накарахме да се обединят около Украйна в самото начало на войната. Нуждаем се от повече оръжия, защото никой няма да се предаде. Всеки от вас, който може да помогне на Украйна да увеличи производството на оръжия, гранати, оборудване, противовъздушна отбрана в Украйна, трябва да го направи", каза Зеленски, цитиран от БТА.
Украинските дипломати също трябва да помогнат за търсенето на финансова подкрепа. Вниманието е насочено към замразените на Запад активи на Русия, които според някои западни политици биха могли да се използват за възстановяване на Украйна. Зеленски смята за "справедливо да се използват ресурсите на държавата агресор".
Снимка: БГНЕС
Изстреляни са 1497 ракети срещу градоносни облаци за денонощие у нас
Свидетел на инцидента край Ахелой: Блъснаха се в скалите за три секунди
ДБ: Ние знаем много неща, парите за здраве се крадат
Стоянов с обвинение: Мирчев разпространява класифицирана информация
Ползите от моринга и нейният богат хранителен състав
От каква възраст бебето може да ходи на плаж?
10 признака, че менструацията наближава
Как да се справим със синдрома на неспокойните крака?
Розуелският инцидент: Как една тайна военна операция роди световен мит за НЛО
Експерти: Твърде много сателити ще направят астрономията „безсмислена“
НАСА разкри новия си план за лунна база: Ще изпрати марсиански робот с ядрен двигател
Земята ще бъде връхлетяна от най-мощната магнитна буря от март насам
Кола блъсна дете във Варна
Българин влезе в щаба на Новак Джокович за "Уимбълдън"
Д-р Асен Меджидиев бе избран за подуправител на НЗОК
Български огнеборци заминаха за Испания да гасят пожари
НАП продължава проверките край Варна
ЕС ще преразпредели финансирането за Западните Балкани в полза на „отличниците“
Депутатите избраха бившия здравен министър Асен Меджидиев за подуправител на НЗОК
Как Русия и Китай саботират подводните кабели под прикритието на морското право
преди 2 години