Държавният глава на Турция Реджеп Тайип Ердоган е провел телефонен разговор с израелския президент Исак Херцог, в рамките на който е отправил предупреждения срещу "колективното наказание" в Ивицата Газа.
"Президентът Ердоган заяви, че Турция полага всички усилия за прекратяване на конфликтите в региона и осигуряване на спокойствие възможно най-скоро", се казва в изявление от президентската пресслужба в Анкара.
В разговора си с Херцог Ердоган подчерта, че всяка стъпка, която може да навреди колективно и безразборно на народа на Ивицата Газа, допълнително ще увеличи страданието и насилието в региона.
Ердоган е заявил на израелския си колега, че е "необходимо да се действа със здрав разум и че установяването на спокойствие възможно най-скоро е от голямо значение за благосъстоянието на целия регион".
Израелският министър на отбраната Йоав Галант по-рано нареди "пълна обсада" на Ивицата Газа, като обяви, че властите ще спрат електричеството и ще блокират доставките на вода, храна и гориво, предаде "Фокус".
Ердоган също е разговарял с емира на Катар Тамим бин Хамад Ал Тани, министър-председателя на Ливан Наджиб Микати и лидера на Палестинската автономия Махмуд Абас.
Снимка: БГНЕС
Нова вълна банди в афиша на новия пловдивски фест Phillgood
Звездата от Mortal Kombat Кари-Хироюки Тагава почина на 75 г.
Правителството или ще се самосрути, или ще бъде срутено от ДПС
Защитата на Благомир Коцев обжалва размера на гаранцията му от 200 000 лв.
Минимално инвазивна естетика - с нарастваща тенденция
Жълт кантарион – действие и приложение и лекарствени взаимодействия
Гастропареза след вирусна инфекция
Национално проучване проследява пътя на пациента с рак на белия дроб в България
ЕС отстъпи: Бензиновите и дизеловите двигатели няма да бъдат забранени
Телескопът Hubble е заснел отново междузвездната комета 3I/ATLAS
Проби от въздуха, събрани преди 35 г., разкриват забележима промяна в сезоните
Мощни бури в едното полукълбо генерират перести облаци в другото
"Спартак" пусна билетите за мача с "Левски"
Трима се озоваха в арестите във Варна и региона заради наркотици
Арестуваха 33-годишен варненец за кражба
По 4987 евро от БВП се пада на човек от населението
НСИ: Работещите българи са 3, 726 млн. души
Бали обмисля забрана на Airbnb заради свръхтуризма
Кога роботиката ще се срещнe с изкуствения интелект в игрите
Устойчивата трансформация като предпоставка за по-успешно развитие на българския бизнес
Производството при бизнес услугите намалява за месец с 1,2% през септември