Екоактивисти заляха с черна течност стъклена инсталация до сградата на Бундестага

Според тях германското правителство не прави достатъчно за борбата с глобалното затопляне

04.03.2023 • 22:05 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Екоактивисти заляха с черна течност стъклена инсталация до сградата на Бундестага в Берлин.

"Да горим петрол или да защитаваме основните права? Само едно от двете е възможно през 2023 г.", обявиха активистите в изявление. Според тях германското правителство не прави достатъчно за борбата с глобалното затопляне.

От полицията съобщиха, че срещу шестима от екоактивистите е възможно е да бъдат образувани наказателни дела. Разследва се какво вещество са използвали.


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички