Папа Франциск назначи ватикански медицински служител, който по думите му е "спасил живота" му, за свой личен здравен асистент - нова роля за папската институция, съобщи АФП.
Назначението идва в момент, когато 85-годишният папа страда от болки в коляното, принудили го да отмени множество събития, и след като миналата седмица след пътуване до Канада той призна, че трябва да забави темпото или дори да започне да мисли за пенсиониране.
"Светият отец назначи Масимилиано Страпети, медицински специалист - координатор в Дирекцията по здравеопазване и хигиена, за свой личен здравен асистент", се казва в кратко изявление на Ватикана, предава БГНЕС.
Миналата година в интервю папата благодари на медицинския служител от ватиканската болница за това, че го е убедил да се подложи на операция на червата.
"Той спаси живота ми," каза Франциск пред испанското радио "Копе" след операцията си на 4 юли, като добави, че медицинският служител е работил във Ватикана от три десетилетия и е "човек с голям опит".
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Трифонов и редколегията: ПП-ДБ ни мислят за селяни и чалгари ВИДЕО
Още една руска тенисистка смени гражданството си
Сачева дойде сама на консултациите с Радев, той я контрира: Мъжете от ГЕРБ се крият зад жени
Два хотела, една мисия: Hilton Sofia и DoubleTree by Hilton Plovdiv Center обединиха усилия за първото си съвместно благотворително събитие
Щифтово изграждане на зъб – какво представлява и защо е необходимо?
Атеросклерозата – мултисистемно съдово заболяване с неблагоприятни последици
Нов антибиотик срещу полово предавани инфекции одобри FDA
Оценка на бъбречната функция – eGFR, креатинин и цистатин C
Blue Origin работи по създаването на орбитален център за данни
Част от амазонската тропическа гора вече е частна собственост
На повърхността на луната на Юпитер – Европа, е забелязан гигантски черен „паяк“
Лунната почва може да съдържа следи от земната атмосфера
Бивша служителка на община Варна: Коцев разпространява лъжи по мой адрес
Две села край Варна са без вода днес
Експерт: Бюджетът за 2025 година е подходящ и за 2026 година
Българинът е песимист по природа, не вярва нито в имотното си състояние, нито в благополучието си
Желязков коментира кървавата атака в Сидни
Решенията за лихвите на водещи централни банки ще бъдат във фокуса на инвеститорите
Hilton Sofia и DoubleTree by Hilton Plovdiv Center с общи усилия за първото си благотворително събитие
„Главболгарстрой“ сред ключовите участници в диалог на високо равнище в ЕК за бъдещето на строителния сектор в ЕС
Гърция изплаща предсрочно близо 5,3 млрд. евро от спасителните заеми