Хиляди са в капан - в коли и в домовете си след тежките наводнения в Австралия

Евакуират 50 000 души от щата Нов Южен Уелс

05.07.2022 • 17:23 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Проливни дъждове предизвикаха тежки наводнения в Австралия. Около 50 000 души от щата Нов Южен Уелс са принудени да напуснат домовете си заради придошли реки.

Хиляди домакинства са без ток заради проливния дъжд и силния вятър. Пътища са откъснати. Спасителни екипи са оказали помощ на 100 души, блокирани в колите си или останали в капан на наводнените си домове.

Тежка е ситуацията и в столицата Сидни. За четвърти път през последните 16 месеца е обявено извънредно положение в части от 5-милионния град.

Снимка: БГНЕС

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички