Федералните власти в САЩ ще продължат да изискват от всички пристигащи от чужбина, независимо от имунизациония си статус, да представят тест за коронавирус с отрицателен резултат, за да бъдат допуснати в страната, предаде ДПА, като се позова на Белия дом.
"Ние непрекъснато преоценяваме своята политика. Тестовите изисквания преди отпътуването остават в сила, каквито са днес", каза говорителката на американското президентство Карин Жан-Пиер.
По думите ѝ промени в правилата ще се правят единствено въз основа на заключенията на здравни и медицински експерти.
Американският транспортен бранш настоява за отпадане на задължителното тестване на напълно ваксинирани пътници. В съвместно писмо на авиокомпании, летища, хотелски вериги и асоциации, изпратено миналия месец до координатора за коронавируса към Белия дом, се предупреждава, че икономическите загуби заради това изискване са значителни. По сухопътните граници на САЩ с Канада и Мексико няма задължително тестване, се отбелязва в текста, информира БТА.
Според действащите правила пристигащите в Съединените щати трябва да са си направили тест за коронавирус ден преди своя полет. Това се отнася, както за чужденци, така и за граждани на САЩ, независимо от техния имунизационен статус.
Преболедувалите Ковид-19, възстановили се наскоро и предявили съответен документ от лекар или здравни власти, са освободени от изискването за тест. Пътуващите със самолети по вътрешни полети в Съединените щати са освободени от задължително тестване; освен това, по решение на федерален съд, вече не трябва да носят маска на борда, припомня ДПА.
Снимка: Bloomberg.com
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Нивото на Дунав при Русе е спаднало с още 4 см
ГДБОП и Украйна задържаха международен наркотрафикант
“Шалом” и МВР провеждат среща заради скандала в Банско
Срив в електроснабдяването остави Грузия без ток
Защо сутрин либидото е по-силно?
Идиопатична белодробна фиброза- няма специфично лечение
Лазерна литотрипсия на конкремент в уретера – подходи, показания и противопоказания
Мултивитамините може да подпомогне активността в напреднала възраст
Проект „Дедал“: Термоядрен звездолет можеше да стигне до Проксима Кентавър за 36 години
Половината язовири в света може да спрат да функционират до 2060 г.
Виетнам представи дома на бъдещето със 100 прозореца и естествено охлаждане
SpaceX готви следващия полет на Starship за август с амбициозна цел
Откриха три мъртви щъркела край Вълчи дол
Огнеборците са реагирали на 180 сигнала през последното денонощие
Честваме празника Преображение Христово
Нивото на Дунав при Русе е спаднало с 4 см за последното денонощие
Ръководството на ФИФА потвърди доверието в Джани Инфантино
Инвестиционният план на Инфантино може да му коства поста във ФИФА
Силни отчети и ръст при Nvidia насочиха Dow Jones към нов исторически връх
Кадър на деня за 5 август
Удари ли по авторитета на европейските институции кризата с мигранти в Сеута