Френският президент Еманюел Макрон поздрави в телефонен разговор със сръбския президент Александър Вучич ясната позиция на Белград в международните институции за войната в Украйна и за необходимостта да се зачита суверенитетът на страната, съобщи снощи Елисейският дворец, цитиран от Танюг.
Макрон изтъкна близкото сътрудничество между двете страни, припомняйки приятелското отношение на Франция и личната си подкрепа за Сърбия, предаде БТА.
По думите му войната в Украйна изисква ЕС и всички близки на евросъюза държави, а особено онези като Сърбия, които имат призната европейска перспектива, заедно да обсъдят начини и средства за по-нататъшно укрепване на връзките и изграждане на общо бъдеще за всички европейци.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Уран във водата на Харманли, жителите ще разчитат на водоноски
Мъж е в болница след побой от 73-годишен в Казанлък
Инфекция с Campylobacter при деца – как да я разпознаем?
Вода от розмарин и как помага тя на косата?
По-устойчиви доставки на лекарства: Съветът на ЕС подкрепи новия регламент за критичните медикаменти
Минимално инвазивна естетика - с нарастваща тенденция
Blue Origin представи проектиран с AI източник на енергия за Луната
Учени разгадаха мистерията на радиационните пояси на Уран
ЕС отстъпи: Бензиновите и дизеловите двигатели няма да бъдат забранени
Телескопът Hubble е заснел отново междузвездната комета 3I/ATLAS
Тъжна вест! Почина поетесата Ружа Велчева
Елхите във Варна вървят от 30 до 300 лева
Във Варна ще се проведе последното за годината събитие за събиране на стотинки
Почина един от най-популярните японски актьори
Радев отличи огнеборци и доброволци, участвали в овладяването на пожари през лятото
Финансовият директор на "Фантастико": Най-голямото предизвикателство ще е преходният период към еврото
ЕК глобява платформата X със 120 млн. евро заради нарушаване на правилата за прозрачност
Кристиано Роналдо инвестира в стартъпа Perplexity AI
Netflix купува Warner Bros. в мегасделка за 72 млрд. долара