Русия отрече да е отговорна за кибератаките срещу сайтове на украински банки и правителствени институции, предаде Ройтерс, като се позова на съобщение в Twitter на руското посолство в САЩ.
"Категорично отхвърляме тези безпочвени изявления на правителството и заявяваме, че Русия няма нищо общо със споменатите събития и по принцип никога не е извършвала и не извършва каквито и да било "зловредни" действия в киберпространството", посочи посолството.
Американската съветничка по националната сигурност Ан Нюбъргър каза, че зад извършените напоследък поредица атаки от типа DDoS за блокиране на достъпа до дадена уеб услуга, засегнали за кратко украински банкови и правителствени сайтове, са дело на руското военно разузнаване.
По-късно подобни обвинения отправи и Великобритания, която заяви, че е почти сигурно, че руското военно разузнаване ГРУ е замесено в кибератаките срещу украински банки през седмицата, съобщава "Монитор".
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Как да се предпазите от кърлежи това лято?
Ямал: Мечтал съм да бъда на Световното, последният турнир гледах от класната стая
Германия започва масова депортация на афганистанци
30-годишен моторист загина при катастрофа в Русе
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Неочаквано откритие край Стоунхендж променя представите за древния монумент
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
Електромобилите с голям пробег се превръщат в проблем
Какво време ни очаква в понеделник?
Обърната кола стои в канавката край Кичево вече втори ден
Приключенец ще обиколи България с "Балканче" (ВИДЕО)
Кадър на деня за 21 юни
Иран прекрати преговорите със САЩ след заплахите на Тръмп
САЩ засилват икономическата си война, но враговете не трепват
Енергийният преход на Китай сега зависи от декарбонизацията на промишлеността