Двама пациенти загинаха при пожар в болница в Румъния

Това е четвъртият случай на подпалване в лечебно заведение в страната за година

11.11.2021 • 11:00 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Двама пациенти загинаха при пожар в болница в Румъния
Двама пациенти загинаха при пожар в болница в Румъния

Пожар погуби двама пациенти в румънска болница. Огънят е лумнал в болница за инфекциозни заболявания в южния град Плоещ малко след 04:00 часа. Пострадала е медицинска сестра.

"Пожарът беше потушен бързо, но за съжаление двама души загинаха", заяви министърът на здравеопазването Чеке Атила.

"Сградата е била ремонтирана миналата година. Електрическите и кислородните ѝ системи са били проверени наскоро, но сградата не е имала необходимото разрешение за пожарна безопасност от пожарната служба", уточни директорът на болницата Богдан Ница, цитиран от БНР.

Това е четвъртият смъртоносен пожар в рамките на година в Румъния. При предишните три инцидента загинаха общо 27 пациенти. 

Снимка: Bloomberg.com

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички