Властите на Обединеното кралство може да запазят редица бензиностанции в страната само за лекари и служители на спешни и аварийни служби, ако кризата с горивата продължи да се изостря. Мярката е предвидена в правителствения план за извънредни ситуации, съобщава британският вестник The Telegraph.
По-рано Британската медицинска асоциация заяви, че е необходимо да се осигури на лекарите "приоритетен достъп до гориво“, за да могат те "да си вършат работата и да достигат до хора в спешна нужда“.
Паниката сред населението възникна на 23 септември, когато BP затвори редица свои бензиностанции поради проблеми с доставката на гориво. Компанията обясни това с недостига на шофьори на цистерни, с който и други компании се сблъскват напоследък. Поради увеличеното търсене в много бензиностанции, от няколко дни в страната почти няма гориво, а цените на бензина достигнаха максималните си стойности за последните осем години.
Недостигът на шофьори за тежкотоварни автомобили, причинил кризата, е свързан както с пандемията от COVID-19, така и с Btexit. Хиляди професионални шофьори от страни от Европейския съюз напуснаха Обединеното кралство през последните две години, а обучението на нови е затруднено от пандемията, заради което не се провеждат съответните изпити, пише "Фокус".Снимка: Bloomberg.com
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Хванаха шофьорка с 3,54 промила алкохол на пътя между Троян и Ловеч
Тайните на модерния интериор – зелени акценти, които променят всичко
Бюджет, инфлация, администрация - задачи пред новия кабинет
Гюров за смяната на властта: Държавата не започва от нулата с всяко правителство ВИДЕО
Защо мобилността е толкова важна, колкото и силата?
Безплатни прегледи за хипертония организира УМБАЛ „Св. Иван Рилски“
Вода в ухото след къпане – кога е проблем?
Кои храни естествено намаляват апетита?
Астрономи откриха необичайна звезда, която напуска Млечния път със скорост от 523 км/с
НАСА подготвя космическия телескоп „Роман“ за изстрелване – ще изследва Вселената
В Китай откриха останки от 28-метров динозавър на 147 млн. години
Астрофизик предложи нов метод за търсене на извънземен живот: Проучване на 300 хил. звезди
Гюров: Управлението трябва да продължи смислено без значение кой държи писалката.
ДПС: Ще подкрепим всяка политика за хората, за да могат те да живеят достойно
Министър Янкулов предлага важни промени
С ново приложение варненци отбелязват проблемите в града
ГЕРБ при Йотова: Ние не можем да си позволим перманентен курс на задлъжняване
Агенции на ООН предупредиха за риск от "дигитална пандемия"
Еврокомисарят по икономиката: Европа може да се сблъска със стагфлационен шок
С близо 16% повече пътници са преминали през летищата в Бургас и Варна през зимата
ГЕРБ-СДС обещаха подкрепа в управлението за тежки решения с реформаторски профил