В провинция Саксония се намира т.нар. пенсионерски затвор на Германия. Присъдите си там излежават крадци, измамници, изнасилвачи и убийци.
Карл Цимерман е сред затворниците, които ще прекарат живота си зад решетките. Останали са му само няколко семейни снимки от предишния живот.
Най-голямата му мечта е да види четирите си внучета. Цимерман излежава доживотна присъда, след като при свада наръгал съседката си с нож. В продължение на години жертвата му се присмивала заради ампутирания му крак. Поне такава е неговата версия.
Три пъти седмично извеждат затворниците на разходка в градината. Не всички от тях показват разкаяние.
Всички те са вече на възраст и затова ще останат тук до края на дните си. Но знаят, че имат късмет. Това тук е най-хубавият затвор, който някога съм виждал, споделя един от затворниците. Тук е на курорт, предлагат ни да играем тенис на маса, правят всичко за нас, казва негов "колега".Лишените от право на свобода се борят за място в него, а за килиите се кандидатства. Затворниците получават храна по няколко пъти на ден. За разпределянето ѝ отговаря човек, който има присъда за измама.
Менюто е много разнообразно, а осъдените с чувствителни стомаси получават диетична храна. За вегетарианците има ястия без месо, а за мюсюлманите се готви без свинско. Програмата включва още енерготерапия и масаж с вендузи. За мнозина това е най-чаканото събитие през седмицата.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
69-годишен шофьор блъсна трима работници на АПИ, единият е в тежко състояние
Италианка загина при пожар в луксозен хотел в Доминиканската република СНИМКИ
Лукс за 32 евро за кг, а България е топ производител на малини в света
МОСВ проверява сигнали за нефтени замърсявания по плажовете на Черноморието
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
Признание след 32 години: Имаше бой в съблекалнята след Франция - България на "Парк де Пренс"
Имате още няколко дни за безплатна обмяна на левове в търговските банки
Какво ще бъде времето в неделя?
Издигат Андрей Гюров за президент
Разривът между Мелони и Тръмп навлиза в нова фаза
Кевин Уорш не може да успее без помощ от Белия дом
Зеленски предупреди Лукашенко, че има седмица да изтегли руско оборудване от Беларус
Здравното министерство подготвя нови правила за хосписите и палиативните грижи