Силно земетресение от 7 по Рихтер разтърси Турция и Гърция. 12 души са загинали, а над 400 са ранени при труса в Турция. Най-малко двама загинали и на гръцкия остров Самос.
"Има информация, че земетресението е усетено в София и Бургас. То беше усетено в Истанбул и цяла Източна Тракия. Съобщава се за шестима загинали. Има много разрушени сгради. Това е трагична ситуация. На място веднага пристигнаха няколко министри, изпратени лично от Ердоган", каза бившият генерален консул в Одрин Георги Димов в студиото на "Денят ON AIR.
Той подчерта, че са мобилизирани екипи на пожарната и полицията.
"В четвъртък беше националният празник на Турция. Лирата падна още повече. Вече 1 евро струва почти 10 турски лири. Факт е, че всеки трети турчин е безработен. От последното социологическо проучване личат два много неприятни показателя за управляващия тандем, особено на президента Ердоган", допълни бившият консул пред Bulgaria ON AIR.
По думите му това са слабите икономически резултати.
"Както и електоралните нагласи, които никак не са в негова полза. Близо 20% от анкетираните посочват, че главният проблем е икономическата криза. Около 17% казват, че е коронавирусът. В индивидуален план - над 40% от анкетираните декларират, че предходния месец не са платили една фактура, а пък всеки втори избирател си търси работа, но не може да я намери", посочи още Димов.
Експертът добави, че 2/3 от хората са заявили, че доходите им са спаднали, а близо 50% са на мнение, че страната не се управлява добре.
Той е категоричен, че със сегашните резултати на Ердоган, турският президент няма как да управлява сам.
Вижте целия разговор във видеото.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Божков, Левски и моралът
Какво да очакват зодиите след лятното слънцестоене на 21 юни до края на 2026 г.?
Финландия засилва въоръжението на F-35 с нова поръчка на интелигентни бомби
Ходенето по срещи плаши Джейсън Съдейкис
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
Нови правил в ЕС: Колите вече трябва задължително да имат рециклирани материали
Симона Радева получи 3,6 години затвор за укриването на Семерджиев
За седмица: КАТ написа 30 759 фиша и 3304 акта
Внимание! Volvo забрани на собствениците да зареждат XC40
30 пияни и дрогирани шофьори спипа КАТ за ден
Трафикът в Ормузкия проток расте, Иран е изнесъл 20 млн. барела петрол за седмица
Илюзорен ли е мирът на Доналд Тръмп в Близкия изток?
България излиза от „сивия списък“ за пране на пари
Консултант: Служителите от по-ниско ниво саботират дигитализацията на бизнеса
преди 5 години
преди 5 години