САЩ затягат мерките след нови 1200 починали за денонощие

Задължителна 14-дневна карантина за посетителите на Ню Йорк от 8 щата

01.07.2020 • 08:55 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
САЩ затягат мерките след нови 1200 починали за денонощие
САЩ затягат мерките след нови 1200 починали за денонощие

Съединените щати регистрираха нови 1200 починали с коронавирус за последното денонощие. За първи път от 10 юни насам броят на починалите надхвърля 1000 души. 

Заради скока на случаите на заразяване, властите на някои щати преустановиха разхлабването на мерките, въведени заради борбата с пандемията. 

За Ню Йорк вече важи задължителна 14-дневна карантина за жителите на още 8 щата.

Така мярката вече ще важи за посетителите от 16 щата, или почти за половината от населението на страната.

Снимка: Bloomberg.com

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
 


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички