Русия за експулсирането на двамата дипломати: Неприятелско и провокативно!

Българските власти са предупредени да очакват евентуални ответни мерки

25.01.2020 • 19:00 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Русия за експулсирането на двамата дипломати: Неприятелско и провокативно!
Русия за експулсирането на двамата дипломати: Неприятелско и провокативно!

Първи официален коментар на Външното министерство в Москва след експулсирането на двама руски дипломати от София. Те бяха обявени за "персона нон грата" заради подозрения в шпионаж. 

В съобщението на руското министерство решението на София се определя като неприятелско и провокативно, а българските власти са предупредени да очакват евентуални ответни мерки. 

По-рано посолствата на Съединените щати и Великобритания в София, както и мисията на Канада в Букурещ, която отговаря и за страната ни, подкрепиха действията на българските власти.

Снимка: БГНЕС

Харесайте страница ни във Facebook ТУК


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички