Рекорден брой европейци, живеещи във Великобритания, са заявили, че искат да останат в страната и след като тя напусне Европейския съюз в края на октомври. Това сочат данните от проучване на британското вътрешно министерство.
Общо броят на молбите към края на миналия месец е достигнал два милиона души. Само през септември те са били над половин милион, докато през април, когато започна подаването на заявления, са били близо 400 хиляди.
Само през миналия месец над 25 хиляди българи са подали молба да получат статут на уседналост. Така сънародниците ни вече са на първо място по брой подадени молби и броят им е вече почти 100 хиляди.
Харесайте страница ни във Facebook ТУК
Земетресение с магнитуд 4,9 е регистрирано в Егейско море
Горещите вълни прекъсват тока в Европа: Кои държави са най-застрашени?
Кремъл: Само ядрените оръжия в момента ни защитават от световна война
Какво да ядем при подуване на корема?
10 ползи от разтягането всеки ден
Какво са автоимунните заболявания?
Рани от залежаване в напреднала възраст – защо обездвижването уврежда кожата?
Откриха спящ гигант: Древна черна дупка с маса 6 млрд. пъти по-голяма от слънчевата
SpaceX доминира в космоса и се насочва към изкуствения интелект
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Какво ще бъде времето в четвъртък?
Приключи монтажът на новото енергоспестяващо улично осветление в "Чайка"
Иван Шишков в парламента: Във Варна се вихри беззаконие вместо туризъм
Грешките при отпускане на лекарства по НЗОК намаляха с над 98%
Задържаха 27-годишен във Варна заради грабеж
ЕК предлага "Европол" да има представителства и служители във всички страни от ЕС
Samsung планира обратно изкупуване на акции за 59 млрд. долара
Доставчикът на индекси MSCI преквалифицира България като Frontier Market
Бизнес перспективите в Германия се подобряват леко, несигурността намалява