Нов тежък инцидент на пътя. Камион прегази жена в кв. "Орландовци". Тя е загинала на място. Сигналът е бил подаден в 12:35 часа вчера.
Самосвалът е бил спрял на светофар. В този момент обаче възрастната жена е тръгнала да пресича улицата. Когато шофьорът потеглил, вероятно заради височината на превозното средство, не я е видял и е минал буквално през нея.
Мъжът, управлявал камиона, дори не е разбрал какво се е случило, докато не е бил догонен на метри от мястото на инцидента от други шофьори, станали свидетели на трагедията. Той е задържан и към момента се води разследване.
Според Диана Русинова от Института за пътна безопасност инфраструктурата по българските пътища е ужасяваща.
"Имайки предвид съществуващата инфраструктура, инцидентът не ме учудва. Тези инциденти ще стават все по-чести, защото не се вземат мерки. От Института за пътна безопасност на 10 октомври организираме в Интер Експо център форум за пътната безопасност. Поканили сме много български политици, поканили сме и Румен Радев, както и много пътни експерти от Европа", обясни още Русинова пред Bulgaria ON AIR.
По думите ѝ както пешеходците и автомобилите са поставени пред абсурдната ситуация да не знаят какво се случва.
"Масово в столицата не се слагат правилно знаците, светофарите пък не отговарят на изискванията", твърди тя.
ДБ: Явно парламентът не се интересува от модела "Пеевски"
Захарова предупреди страните да евакуират дипломатите си от Киев
ПП бесни: Радев да каже подкрепя ли думите на Кутев за "нашето НС"
Съюзът на съдиите иска нов ВСС и разследване по случая "Нотариуса"
С какво е полезно кокосовото масло за здравето?
Функцията на яйчниците в менопауза
Кога да ни притеснява хроничната кашлица?
REM сънят играе ключова роля за когнитивните функции
Учени тестват реанимиране на сърце в Космоса – системата е уникална
Китай планира да достави проби от Марс до 2031 г.
Доказаха теоретичната възможност за изпращане на съобщения в миналото
Откриха признаци на атмосфера около малък обект отвъд Нептун
Откриха необичайни обекти по морското дъното край Варна (СНИМКИ)
Таймери на електронни магазини притискат потребителите за бързи покупки
ОУ „Петко Р. Славейков“ откри модерен STEM център (СНИМКИ)
526 евро глоба и 3 месеца без книжка за водач, спрял в аварийната лента на АМ "Тракия" заради нужда на дете
Стъклена бутилка падна на метри от играещи деца на площадка във Варна (СНИМКИ)
Най-лошите отчети в Европа този сезон са при автомобилите, луксозните стоки и хотелите
Марин Русев: Китай е великият балансьор в международното пространство
Търговски вериги: Има риск посоката за овладяване на инфлацията отново да бъде сбъркана
Anthropic разширява изчислителните си ресурси с договор със SpaceX