В 29 български общини се изпълняват интегрирани планове за градско възстановяване и развитие. В много от тях кметовете изпълняват тази програма с основни ремонти в училищата. От 1000 учебни заведения, които се ремонтират в страната, 55 посрещнаха учебната година в ремонт.
Защо и по каква причина се стигна дотук - коментира зам.-председателят на НСОРБ Хасан Азис в студиото на "България сутрин".
"Даже и общините да си бяха избрали фирмите изпълнители през март или април, тогава строителите няма как да влязат в училищата. Първата възможност е в края на юни. От началото на юни почти във всички общини срокът на договора за изпълнение и приключване на ремонтните дейности е в рамките на 6 месеца", обясни Хасан Азис.
По неговите думи организацията, която са направили в общините е била добра, защото ремонтите, които се извършват предполагат по-тежки строителни процеси и само за 3 месеца са успели да създадат условия за нормален учебен процес.
"Учене по време на строителство не означава, че учениците ще се разминават с майсторите. Във всяко едно от училищата се направи организация, така че децата физически ще са ограничени от строителните площадки", заяви Хасан Азис пред Bulgaria ON AIR.
Зам.-председателят на НСОРБ сподели още, че общините ще искат увеличаване на субсидиите за капиталови разходи до 110 млн. лева, като 80 млн. лева ще отидат само за общинската пътна мрежа.
Израел придобива още изтребители F-35 и F-15EX
Орландо Блум забелязан с моделка
Това не е светът, който Русия иска
На първа среща: Как да покажете, че имате интерес?
Откриха потенциално ново лечение за прееклампсия при бременност
Какво се случва с гръбначния стълб по време на сън и защо Octaspring ни спасява?
ЕС с нова стъпка за по-бърз достъп на пациентите до иновативни медицински технологии
Хипоталамична аменорея – как стресът и недохранването спират овулацията?
Човешкият мозък обработва реч дори в безсъзнание
Учени създадоха свръхточни топлинни карти на Марс за търсене на ресурси
Япония създава елитна група за търсене на извънземни
Нарастващият туризъм в Антарктида носи риск от зарази
Въвеждат лимит за покупка на кола в брой
Условна присъда за младеж, откраднал и шофирал пиян кола във Варна
Спипаха 17-годишен да кара без книжка кола с табели на друг автомобил
"Пристанище Варна“ празнува 120 години със събития за гражданите
Арестуваха поредна порция пияни и дрогирани шофьори по пътищата във Варненско
S&P 500 отстъпи от рекорда, цените на петрола се възстановяват
Кадър на деня за 7 май
Тръмп даде на ЕС срок до 4 юли да ратифицира търговското споразумение със САЩ
Подценява ли българският бизнес значението на киберсигурността?