Бягство от затвора през парадния вход. Издирване на затворниците-бегълци, като към момента без следа. Пореден протест на надзирателите и искане на оставки от страна на опозицията. Това е настоящият политически живот у нас. Докога ще издържи правителството и каква ще бъде цената за "Борисов 3"?
"Редно е министърът на правосъдието да си подаде оставката. Друг е въпросът дали премиерът ще я приеме. Така се прави, за да има отдушник за обществените настроения. Но една оставка не решава проблемите. Късно е да се дават съвети, тъй като нещо ужасно вече се е случило.
В много сфери решаването на проблемите се отлага. Идват тежки времена за управляващите и на Борисов ще му се наложи да вземе радикални мерки", подчерта бившият служебен премиер проф. Георги Близнашки.
За "България сутрин" гостът отбеляза, че засега не виждал реална алтернатива на ГЕРБ, но за да остане Борисов на власт ще трябва да се намерят алтернативни политики на сегашните.
"Европредседателството е исторически шанс за страната ни. Премиерът правилно насочва вниманието си към международната политика. България се справя добре в тази ситуация. Ние не преследваме строго егоистични интереси, а се опитваме да намерим общобалкански решения. Не трябва да се надценява значението на инфраструктурата", посочи проф. Близнашки пред Bulgaria ON AIR.
Кметът Гавалюгов: В Ботевград няма ДПС, хората не искат да се говори от тяхно име
Бойко Борисов: Протести, оставки... Ще говоря след 1 януари
Демократите спечелиха кметското място в Маями
Километрична опашка от тирове преди Свиленград на "Капитан Андреево"
Пробив в лечението на рака на панкреаса – как действа CAR-NKT клетъчната терапия?
Как студеният въздух влияе на лигавицата на носа и синусите?
Доброкачествена простатна хиперплазия – проблемите с уринирането са характерен симптом
Защо тялото ни търси тишината?
Астроном от НАСА с научни доказателства за произхода на Коледната звезда
Китай бързо настига САЩ в научните постижения
Температури до -98°C: Къде се намира най-студеното място на Земята
Под Гренландия са засечени температурни аномалии
Мачовете по ТВ днес (10 декември)
Депутатите дебатират искането за оставка на кабинета "Желязков" (НА ЖИВО)
Без ток във Варна на 10 декември 2025
Хороскоп за 11 декември 2025
10 декември e Световният ден на футбола
ЕС договори свиване на парниковите емисии с 90% до 2040 г.
Прогнозите за свръхпредлагане тласкат цената на петрола нагоре*
Макензи Скот направи едно от най-големите си дарения досега от 7,2 млрд. долара
Украйна е готова на избори, ако САЩ и Европа гарантират сигурността по време на кампанията