България сутрин

Всеки делник от 9:30 часа
още

Трети пол, гей бракове... Дебатите "за" или "против" Истанбулската конвенция продължават

Може ли документът да бъде приет с резерви?

30.01.2018 | 08:51 Редактор: Василена Василева
Трети пол, гей бракове... Дебатите

Дебатът за Истанбулската конвенция изместиха фокуса на събитията в България през последните няколко седмици. Противниците ѝ вече предвещаха края на семейството, мъжкия пол, християнството и дори човечеството. И предупредиха за нашествие на третия пол, за нова мигрантска вълна, този път от транссексуални и интерсексуални. Както и епидемия от искащи да сменят пола си деца.

След като управляващите отложиха ратификацията на докумнта, разделил общественото мнение, миналата седмица премиерът Борисов обяви, че страната ни ще приеме т.нар. "Истанбулска конвенция" с резерви.

На този фон пък стана ясно, че анкети, инициирани от фондация "Джендър образование, изследвания и технологии" вече са достигнали до учениците.

"Това не е никаква изненада, защото натискът на едно "наднационално гей лоби" да получи достъп до подрастващите деца датира в България от поне 2005 година насам", посочи в студиото на "България сутрин" бившият депутат от "Атака" Магдалена Ташева.

По думите ѝ още оттогава, със свои "агенти за влияние" в Министерството на образованието и други ведомства, се стигнало до това държавата ни да приема национален план за равнопоставеност между мъжете и жените, в който интегрална част била винаги борбата или преодоляването на стереотипи, основани на пола.

"Въпросната анкетна карта на фондация "Джендър образование, изследвания и технологии" всъщност представлява един конкурс, свързан с насилието в училище. На практика обаче тя изобщо не е достигнала до учениците, защото се попълва само от учители", отсече пред  Bulgaria ON AIR музикалният мениджър Виктор Лилов.

"В нея се говори за равнопоставеност между учениците по етнически произход, пол и различни други признаци. Става въпрос за стереотипи, свързани с поведението на хората и се акцентира върху ненасилието", допълни още той.

Според Виктор Лилов ратифицирането на Истанбулската конвенция няма как да легализира гей браковете в България, тъй като законът не позволява това.

"В страната ни домашното насилие над жени е станало ежедневие. А това, че някой има различно възприятие за половата си идентичност от общоприетото, не означава, че не е човек и няма право да бъде защитен от закона" подчерта Лилов.


2
2 rate up comment rate down comment 1
Найденов Пол
преди 6 години
Слушах женицата и рева!Колко безкритично *** трябва да си, че да не осъзнаеш че те вземат за мезе?Сексуалните бежанци ще ни завземат... само дето не каза на г-н Лилов "го то юр мадъ....." Сигнализирай за неуместен коментар
1
2 rate up comment rate down comment 1
Мизийски Х.
преди 6 години
Какво търсят думи като "травестити, трансвестити, трансджендъри, подерасти, лесбийки" в конвенция, която е за защита на жените?П.П. Има 70 страници обяснителен доклад, който е неразделна част от конвенцията. Сигнализирай за неуместен коментар