Домакиня или кариеристка е българската модерна жена? Проучване на "Евробарометър" сочи, че 81% от българите смятат, че ролята на жената е да бъде домакиня и да поддържа домашното огнище, а очакванията за мъжа са да изкарва пари.
"Това е много вярно и доказва здравомислието на българския народ. Ако една жена не си концентрира енергията върху домашното огнище, тя ще работи в бизнеса на някого друг. Ако изкарваш хубави пари и имаш добра кариера – това означава, че семейството страда. Жените, които изберат кариерата, започват да плачат когато станат на 45 г. и осъзнаят, че нямат семейство", категорична бе журналистът Нора Стоичкова.
Личният съвет на Стоичкова е жените да изберат да вложат енергията си в създаване на стабилно семейство, отколкото изграждане на самостоятелна кариера.
"Ако нямаш икономическа или финансова самостоятелност като жена, то ти си нищо. Или избираш едното, или избираш другото. Но ако избереш кариерата, ще съжаляваш, че нямаш семейство. Мъжете са по същия начин", категорична бе тя в студиото на "България сутрин".
Към разговора за ролята на жената в социалната среда и семейството се присъедини и актьорът Александър Дойнов. Според него има биологични особености, които не могат да бъдат заобиколени.
"Може да звучи патриархално, но когато семейството беше така – разводите бяха минимални. Сега децата растат във враждебна среда. По-добре е жената да си знае мястото. Може ли мъжът да кърми? Не!", посочи той пред Bulgaria ON AIR.
Дойнов предложи иронично парламентът да се състои от 240 представители на женския пол, тъй като така по негови думи ще могат хем кариера да имат, хем семейство да отгледат.
"Те така или иначе в парламента работят по 3 дни в седмицата", отсъди актьорът.
Стоянов за инцидента със самолета: Перфектно изпълнена работа на ВВС
Проверките по морето са с акцент наемане на служители и работата на чужденци
Практични решения за модерния дом и градина през лятото от HomeMax
Пътувате в чужбина? Ето защо застраховката за пътуване е вашата невидима здравна мрежа
Съветите на дерматолога: как да предпазим кожата си през летните горещини
Защо да хапваме повече праскови през лятото?
Хамамелис и ползите от него за кожата
„Извънземно оръжие“? Странен обект на снимка от Марс разпали дебати
Екзопланета с размерите на Нептун може да е оставила магнитен отпечатък върху своята звезда
Германската RFA разработва ракета за многократна употреба, вдъхновена от Starship
Правителството обяви мерки за борба с пожарите през лятото
Какво ще бъде времето в четвъртък?
Министерският съвет одобри проекта на Бюджет 2026
Над 94% от левовете вече са обменени в евро
Задържаха 29-годишен във Варна заради кражба на алкохол
Schneider Electric придобива американска фирма за индустриален AI за 3,1 млрд. долара
От 1 юли влизат в сила нови размери на пенсиите
Гълъб Донев обясни защо растат разходите в Бюджет 2026
Как бизнес центровете в София се адаптират към променящите се нужди на компаниите?
преди 4 месеца