"Тази година номинациите за конкурса "БГ модна икона" за представителите на мъжкия пол са Александър Кадиев, Владо Николов, Деян Донков, Димо Алексиев, Криско, Любо Киров, Ники Илиев, Ники Кънчев, Николай Дойнов и Юлиян Вергов. Това са хора журналисти, спортисти, музиканти, актьори. Сред жените има политик - Мая Манолова. Сред мъжете този път няма представители на политиката. Това е мнението на лайфстайл журналистите", каза председателят на Академията за мода проф. Любомир Стойков в студиото на "Българя сутрин".
Според него стилът, външността и поведението са изключително важна комуникативна съставка за диалога. Дори с цвета на дрехата хората изпращат послание. Едно облекло, което е консервативно, но е направено от качесвена материя, излъчва доверие.
"За излъчване на победители в конкурса върви онлайн гласуване - ще се чуе и мнението на експертите от комисията и на самите лайфстайл журналисти и от всички гласове взети заедно ще се излъчат най-стилните", сподели още професорът пред Bulgaria ON AIR.
По думите му някои политици се обличат подходящо и адекватно. Съвременно обличащи се според Стойков са Симеон Сакскобургготски и Йорданка Фандъкова. В стила на политиците доминира вярването за "облеклото на властта".
"Самата церемония е на 12 декември в 12 ч. В ревю-спектакъла "БГ модна икона" ще се оценява не само за добра външност, а за професионален успех, добър имидж, репутация и морал", уточни проф. Любомир Стойков.
Очаквайте видео.
Путин с ново обвинение към Киев: Заложили са неонацизма в държавната идеология
Йотова: В света на високите технологии иконографите стават все по-необходими
Дете на 11 години пострада тежко при падане с електрическа тротинетка
Мат Деймън заведе съпругата си и четирите им дъщери в Дисниленд
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Астрономи откриха следи от древно галактическо сливане, оформило Млечния път
Соларни панели над оризища: По-малко реколта, но 14 пъти по-високи приходи
НАСА сглобява бъдещата лунна база парче по парче
Космическа разходка на 25 август: Астронавтите ще монтират антена
Арестуваха двама за пожара край Медвен и Градец
Спецакция в София около луксозен имот
Очаква се повишаване на нивото на Дунав в следващите дни
Малко дете пострада тежко при падане с тротинетка
Министерството на туризма канят бизнеса, неправителствените организации и гражданите
Иран обяви нови залежи от над 210 млрд. куб. м природен газ
Цените за клиентите на Nvidia в изкуствения интелект се вдигат с над 15%
Европейските гиганти в лукса забелязват първия лъч светлина на ключовия китайски пазар
Две трети от младите мъже, които търгуват ежедневно, се чувстват като провал