Политиците са изкушени да взимат решенията и да казват на хората: Правете кампания, печелете избори! Този път направихме точно обратното, когато организирахме допитването в БСП. То показа, че трябва да се търси широка подкрепа в лявото пространство, но решаващото мнение ще бъде на Националния съвет на БСП. Всички други мераци ще минат на заден план.
Това обяви в "България сутрин" евродепутатът и член на Изпълнително бюро на БСП Илияна Йотова.
Тя уточни, че предстоят нови разговори с АБВ и "Движение 21", на които ще бъдат обсъдени шестте имена, на които се спряха в БСП. От тях ще бъде излъчена кандидат-президентската кандидатура на левицата.
Според госта в студиото на Лора Инджова и Симеон Белев първоначалният списък няма решаващо значение, защото, ако се съди по него, кандидат-президент трябва да е Корнелия Нинова, а вицепрезидент - самата Илияна Йотова.
"Корнелия Нинова повтори категорично, че има други задачи. Искам да излъчим най-печелившата двойка в лявото пространство. Ген. Румен Радев е непартийна номинация, най-много гласове събраха членове на БСП. Неговата кандидатура е една от най-възможните, ако търсим разширяване на ветрилото", коментира още Илияна Йотова.
Тя отрече да има разединение в БСП и посочи, че става дума за престрелки между отделни личности, които нямат отражение върху партийните структури.
"Говоря за всички, които участваха в една недостойна постановка", поясни евродепутатът.
Илияна Йотова е на мнение, че следващият президент трябва да е запознат добре и да работи над сигурността, защото в момента това е тема номер едно в Европа и Света. "Европа не се занимава изобщо със социални проблеми, цялата енергия отива за опазване на сигурността на европейските граждани", сподели тя.
За наказание: Пратиха в “месомелачката” руски войник облечен в рокля (ВИДЕО 16+)
Китай тества Z-10 за опасни мисии: щурмовите хеликоптери тренират полети под радара
Как войните между Иран и Украйна се превърнаха в един енергиен шок
Меган Маркъл по бански в басейна за ЧРД
Можем ли да живеем до 146 години, а и повече?
Как да изберем протеинов шейк и за какво трябва да внимаваме?
Психология за родители: Режимът и чувството за предвидимост
Защо рискът от исхемичен инсулт се повишава в горещините?
Нови следи от вода на Марс са открити в стари данни от марсохода „Спирит“
Експерт, предсказал кризата от 2008 г., дава нова, мрачна прогноза за бъдещето
Имплант с размери 2×2 мм възвръща зрението на хора с тежко очно заболяване
Десетгодишен японски учен направи пробив в изследването на пеперудите
Винисиус Жуниор преподписа с Реал (Мадрид)
ЦСКА удари с 3:0 Макаби като гост
Тъжна вест! Почина голямо име в медицината
Златото стигна до 4295 долара за унция
Във Варна наградиха победителите в Спартакиадата на ВМС
Кадър на деня за 6 август
Американските борсови индекси са в отстъпление, петролът отново се устреми нагоре
OTP Group отчете силни финансови резултати през първото полугодие
В Европа работят над 10 хил. пивоварни, в България те са 42