Интересите на страната и нейната сигурност са по-важни от партийните. ВМРО и ПФ нямат политически дивиденти от разразилата се криза след ветото на президента. Не искаме да клатим правителството, не желаем нестабилност. Ние сме против манипулаците на изборите в Турция. Не може да има демократични избори в недемократична система.
Това мнение сподели в предаването "Сутрешен блок" на Bulgaria ON AIR доц. Милен Михов, депутат от Патриотичния фронт. Той отрече твърденията, че някой "е задоволил детските мечти на ПФ" след приемането на поправките в Изборния кодекс.
Според Димитър Делчев от Реформаторския блок в Турция се провеждат избори по немислим начин и там трябва засилено внимание на държавата.
"Район "Чужбина" беше минал до второ четене, изведнъж колегите гласуваха изненадващо против. От РБ ще предложим да се откриват избирателни секции в чужбина с по-малко заявления, те да паднат от 100 на 40. Големият проблем е, че продължава да се гласува от името на 1 млн. мъртви души", коментира той в студиото на Bulgaria ON AIR.
Двамата коментираха и оттеглянето на АБВ от управляващата коалиция, като се обединиха зад мнението, че това решение е свързано със затопляне на отношенията с БСП.
"Националното отговорно поведение не е да гледаш тяснопартийния си интерес, както прави АБВ. Зациклилата социална реформа е една от причините за напускането на АБВ. Взеха това решение заради новия лидер в БСП. АБВ търси своето политическо спасение, защото не успя да постигне голяма популярност със социалната си политика. Ако сега се явят на избори, те няма да влязат в парламента. Не тъгуваме за АБВ, защото нарушаваха стабилността и не подкрепяха предложенията на РБ. Отпадането на АБВ изчиства управлението. Те вече отиват в компанията на БСП и ДПС, в коалицията КОЙ", коментира Делчев.
Милен Михов заяви, че не вижда сериозно бъдеще пред проекта АБВ, които разочаровали своите избиратели.
"Предприеха изненадващ и рисков ход за партията. Те разочароват своите избиратели, които не искат да гласуват за БСП. Не виждам сериозно бъдеще пред този проект. Идеята да се формира нов червен блок изглежда логична, но се съмнявам в резултатите им на изборите".
Вижте всичко по темата от нашите гости във видеото:
Синоптик: Отново студ, очаква ни седмица на екваториални валежи
Рапърът Тото сдаде престилката в Hell’s Kitchen СНИМКИ
Вижте къде в София няма да има вода на 8 май, петък
Отмъстиха на земеделец, разкрил злоупотреби с евросредства: Над 1400 декара пшеница са унищожени с дрон
Функцията на яйчниците в менопауза
Кога да ни притеснява хроничната кашлица?
REM сънят играе ключова роля за когнитивните функции
Централна понтинна миелинолиза – как бързото повишаване на натрия в кръвта уврежда мозъка?
Учени тестват реанимиране на сърце в Космоса – системата е уникална
Китай планира да достави проби от Марс до 2031 г.
Доказаха теоретичната възможност за изпращане на съобщения в миналото
Откриха признаци на атмосфера около малък обект отвъд Нептун
Варненец към кмета: Кога ще "светне" подлезът на "Акациите"
На 7 май отбелязваме Деня на радиото и телевизията
Виц на деня - 7 май
Хороскоп за 8 май 2026
Мачовете по ТВ днес (7 май)
Anthropic разширява изчислителните си ресурси с договор със SpaceX
Arm предупреди за слабост на пазара на смартфони, но AI помага за компенсиране на спада
Петролът поскъпва отново с поредното развитие около САЩ и Иран*
60-ото юбилейно издание на БУЛМЕДИКА/БУЛДЕНТАЛ/ДЕРМА & ЕСТЕТИКА започва на 13 май