"Път към славата" е най-мащабният конкурс за вокално и инструментално майсторство за деца и младежи.
Димитър Кърнолски-син, който е в основата на организацията на "Път към славата", каза в студиото на "България сутрин", че конкурсът дава много възможности на децата и младежите.
"Имаме категории в поп и рок, джаз, мюзикъл, класическо пеене, инструментал с над 300 инструменталисти, танци... Всяка година участниците се увеличават, март не е достатъчен да съберем всички. В различни уикенди правим различни категории, започнаха и те да се пълнят. Навсякъде е претрупано от кандидати, единствено при класиката в пеенето можем да си позволим още хора", разказа той.
Според Кърнолски имаме страшно много таланти, много амбициозни деца и родители, както и кадърни педагози, но малко ни липсват мениджърите при тийнейджърите.
Веселин Маринов ще оценява качествата на част от децата, като ще сподели с тях своя професионален опит. Педагогът Цветанка Гергинова ще оценява танците и ще направи майсторски клас за танцьорите. Певицата Dia пък ще внесе свежата вълна в журито тази година, стана ясно още от думите на госта на Bulgaria ON AIR.
Последните телевизионни формати са спечелени все от хора, които са преминали през "Път към славата", отбеляза Димитър Кърнолски-син
"За съжаление, общината не помага, гоним представителите на културата, но не искат да се видят с нас", посочи той.
Гледайте целия разговор във видеото.
Най-елегантните идеи за красив маникюр, вдъхновени от цвета на Pantone за 2026
Таро прогноза за 19 - 25 януари 2026
Историк: Цар Симеон I Велики дипломат и отстоява идентичност
Как изглежда днес Майкъл Вартан - холивудският красавец, който излизаше с Дженифър Гарнър и направи хит с Джей Ло
Модел с икуствен интелект анализира съня ни, за да открие потенциални заболявания
Физическата активност като ключов фактор за контрол на кръвната захар
Грипът при децата - най-важното от А до Я
Защо строгите диети не са ключът към отслабването?
Държавата подкрепя проекта на EnduroSat за нов Център за космически разработки
Нова хипотеза оспорва теорията на Айнщайн: Червеевите дупки не съществуват
Руски учени откриха голяма коронална дупка на Слънцето
Следите от елени всъщност светят: Защо хората не виждат това
Внимание с евтини части от Китай и вносa от САЩ
Тръгна системата на МВР, отново се издава “Гражданска отговорност”
АПС с позиция срещу опита за ограничаване на избирателните права на българите в чужбина
Новите "Страйкъри" пристигат през февруари
САЩ искат държавите да плащат 1 млрд. долара за оставане в новия Съвет за мир
Бесънт: Европа е слаба, затова Тръмп трябва да вземе Гренландия за САЩ
Кадър на деня за 18 януари
Колко дълго Уолстрийт може да игнорира „видимата ръка“ на Тръмп?