След химическата атака в дамаското предградие Дума на 7 април, когато правителствен хеликоптер хвърли над града варел с хлор и експлозиви, убивайки поне 70 души,ситуацията в Сирия е взривоопасна. Очаква се СаЩ,Франция, Великобритания и може би американски съюзници от Близкия изток, да нанесат военен удар, целящ да обезкуражи по-нататъшно използване на химически оръжия в сирийската гражданска война. Американският президент обвини Путин и Иран за подкрепата за Асад, и декларира, че той ще плати висока цена. Очаквано във вторник Русия наложи вето на американският проект за резолюция на ООН, който предвиждаше създаването на нова независима комисия за разследване на ООН на използването на химически оръжия в Сирия. В сряда Москва предупреди Вашингтон да се въздържа от ответен удар над режима на Асад. Докъде ще ескалира напрежението в региона – това е първата тема във "Видимо Невидимо" по Bulgaria ON AIR, която обсъждаме заедно с инж. Йордан Йорданов – енергиен експерт, журналистът Иво Инджев и Васил Стоев -Ампега – музикант!
Миналата седмица в Анкара Владимир Путин и Реджеп Ердоган заедно положиха първата копка на първата турска АЕЦ "Аккую". Германия пък реши да строи газопровода "Северен поток 2", независимо че той не е в полза на диверсификацията на източниците и маршрутите за доставка на газ и че Доминик Ристори, ръководител на дирекция "Енергетика" на Европейската комисия, заяви, че ако газопроводът бъде построен, няма да получи подкрепата на ЕС. Европейският съюз декларира, че ще помогне на Украйна в спора ѝ с руската компания "Газпром", която трябва да доплати на украинската компания "Нафтогаз" 4.63 милиарда долара на неизпълнение на договорените обеми транзит на газ. Пропуква ли се общата европейска енергийна политика, оформя ли се нова конфигурация на Евразия, енергетиката ли е в нейната основа – отговорите във втората част на "Видимо Невидимо" по Bulgaria ON AIR!
Петър Ганев пред Dnes. bg: Дългът не е проблемът, хората да са внимателни с личните финанси
МЗ с програма: Безплатни грипни ваксини за децата от есента
Giro d'Italia няма да има икономически ефект за българския туризъм
ЕС с нова стъпка за по-бърз достъп на пациентите до иновативни медицински технологии
Хипоталамична аменорея – как стресът и недохранването спират овулацията?
Деца от цялата страна изпращат „Картички на надеждата“ за недоносени бебета и техните семейства
Имунизации през първата година: Как работи имунната система на бебето, какво включва имунизационният календар и защо е важен?
В Шотландия откриха мистериозен изкуствен остров, по-древен е от Стоунхендж
Китай разработи революционна „желязна“ батерия с 16-годишен живот
Учени тестват реанимиране на сърце в Космоса – системата е уникална
Китай планира да достави проби от Марс до 2031 г.
Какви бонуси без депозит ще откриете онлайн?
На изпроводяк: Гюров даде имоти на Варна и пари за нови детски градини и площадки
Двама дeвненци биха и ограбиха съгражданин, взеха му 450 евро
Атлети от 40 държави се включват в Маратон Варна
Риск за пчелите заради забранени вещества в семена за посев
Загубата на шведския производител на електромобили Polestar расте
България бележи най-голям ръст в търговията на дребно в ЕС за март на годишна база
Клисурски: България не може да поеме още дълг, но резервът ще стигне до нов бюджет
Могат ли развитите икономики да избегнат дългови затруднения?