Процедурата за отдаването на концесия на Летище София ще продължи, след като депутатите не подкрепиха искането на БСП за нейното спиране.
Социалистите са категорични, че летището работи на печалба. При отдаването на концесия обаче има опасност за повишаване на летищните такси, което ще намали трафика, загуба на работни места, намаляването на заплатите на работещите и социалните им придобивки. Под въпрос е и националната сигурност.
Изказани бяха и опасения, че концесионерът може да преотдаде летището на други фирми и така ще се превърне в "гнездо на контрабанда".
От ГЕРБ защитиха решението си за концесия с нуждата от инвестиции за подобряване на работата на Летище София и поддръжката на инфраструктурата.
Славов пита: Как Невзоров е експулсиран и после е светкавично върнат в България?
Двама души починаха заради горещините в Испания
Жестокост: Намериха 8 убити малки кученца в село Вързулица
Народното събрание прие оставката на Делян Добрев
Рани от залежаване в напреднала възраст – защо обездвижването уврежда кожата?
Хранителен режим при жлъчнокаменна болест
Условията, в които живеем, могат да влияят на скоростта, с която остаряваме
Хората, които харесват лук, по-рядко развиват диабет и високо кръвно
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Астронавти ще ремонтират роботизираната ръка на МКС в открития космос
Космическият телескоп „Нанси Грейс Роман“ на НАСА вече е във Флорида
Шишков за Баба Алино: Държавата не може да си позволи да събори в такъв мащаб незаконно строителство
Делян Добрев вече не е депутат
150 състезатели участваха в Международния турнир по плуване за ветерани във Варна
14 екипажа взеха участие в регата „Fair Play Cup 2026“ във Варна
Синоптиците издадоха жълт код за силни дъждове, бури с гръмотевици и градушки
ЕС готви банкова реформа до 2027 г. с цел да отключи милиарди за инвестиции
Семейство Тръмп се стреми да разшири имотната си империя в Европа
Иран и Оман започват преговори за управлението на Ормузкия проток
Петролът поевтинява още, все повече танкери преминават през Ормузкия проток*