Квадратчето "Не гласувам за никого" е излишно и отваря нови проблеми. Това мнение изрази лидерът на НПСД Корман Исмаилов в Денят ON AIR.
"Гражданите, които искат да гласуват и нямат кого да изберат спокойно пускат празния плик или задраскания и невалиден плик. Това е достатъчен отговор, че не виждат за кого да гласуват, не подкрепят никого", коментира той.
Въпреки че едно и също се отварят нови проблеми с Конституцията, посочи Исмаилов.
"Не може едно нарушение на Конституцията със задължителния вот, което ясно е записано, че това е право. Друг член на Конституцията казва, че българските граждани независимо от това къде се намират имат явни права и задължения. Оттам правиш задължително гласуване, упражняваш и третираш нашите съграждани в Европа и извън нея. И защо? Само, защото изпитваш омраза, ненавист, ксенофобия към тези наши съграждани в Турция? Не може да бъдат извинени с това, че в Турция има извънредно положение", заяви Исмаилов.
"С оттеглянето на подкрепата на ДСБ и като отидоха в опозиция, те отвориха повече вакум пространство, което отвън като подкрепяща формация и обединението, което се случи през кандидат-президентските избори - тежестта на националистите стана още по-голяма. Това добре ли е за колегите от ДСБ? Оттам ГЕРБ поддава. Поддават и колеги от РБ", добави Исмаилов.
Национализмът без значение дали е малцинствен или мнозинствен, един ден винаги води "до счупване на стомната", заяви той.
Запитан дали РБ трябва да продължи без ДСБ, той отговори категорично с "не".
"Мисля, че Блокът много добре тръгна, инкасира успехи, има потенциал, но в момента е в определена криза и е подложен на рискове", обясни той.
Според него президентската двойка на РБ Трайчо Трайков и Съби Събев са най-адекватните като профил, като опит, като хора-експерти. По думите му, ако излязат на балотажа със сигурност ще победят.
"Много фактори играят в политиката в момента, особено в тази кратка кампания. Тук на преден план излиза финансовият ресурс, контролът върху медиите, контрол върху администрации и други по-силови , контролиращи избирателя елементи", добави той.
Ресурсите, които сме вложили като пари в кампанията е несравнима с тези на големите първите три партии в страната, подчерта Исмаилов.
"Кампанията е много кратка. Тя беше умишлено съкратена и дава предимство на партиите, които имат по-голям ресурс", обясни той.
9 причини за трудно отслабване при калориен дефицит
Кая Калас: ЕС ще извика постоянния представител на Русия в Брюксел
Край на ретроградния Меркурий, 5 зодии могат да си отдъхнат
Ранното излагане на захар се свърза с повишен риск от депресия и тревожност по-късно в живота
Младите донорски яйцеклетки не компенсират напълно стареенето на матката
Ухапвания от насекоми през лятото при децата
Екипи на РЗИ ще активират мобилното приложение „еЗдраве“ в цялата страна
Учени: Човешката еволюция изостава драстично, а причина за това е AI
Ракета на SpaceX се е насочила към Луната: Очаква ли ни зрелищен сблъсък през август?
Венера се оказа „жива“ планета: учени откриха неочаквано движение
Астронавти на НАСА може да останат завинаги на Луната след историческото кацане
Все повече шофьори избягват посещението при автомонтьор
Вижте защо не трябва да зареждате телефона си от USB портове в колата
Чист ли е въздухът във Варна? Проверете онлайн в реално време
29 422 фиша и 3044 акта написа КАТ за седмица
България отново е в топ 3 по инфлация в ЕС
Американските индекси отчитат седмични спадове заради разрастващата се война в Близкия изток
Кинокритик: Малките филми показаха на големия Холивуд силата на разказа
Опозиционата консервативна полска партия PiS се разцепи
Илияна Йотова ще се кандидатира за президент на изборите през есента