Денят ON AIR

Начален часВсеки делник от 19:15 часа
още

Рашидов: Живеем в хаос, държавата е изпусната - не може да крадем непрекъснато

Свободният пазар трябва да има някакъв таван, каза бившият културен министър

01.06.2026 • 20:10 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

След думите на новия културен министър Евтим Милошев за "лошите практики", натрупаните дефицити и нарушените правила в системата, въпросите вече не са само за културата. Те са за начина, по който се управлява България. 

"Държавата не си е била на мястото - ние сме я загубили. Ако искаме да си я върнем, нека сме наясно, че правителството трябва да провежда война, защото корупцията е мощна с финансите си", заяви бившият министър на културата Вежди Рашидов в "Денят ON AIR".

Критика към общественото поведение

Според него е имало чадър върху определени хора от случая с "незаконния град" край Варна.

"В момента сме в хаос. Хората не слизат от телефоните, разбира се, че ще има катастрофи. Пресичат кръстовището на колелетата - държавата е изпусната. Опасно е лошото говорене - това е разделение на обществото. Всички сме граждани на държавата. Добре се изрази Демерджиев, че от депутат до обикновен човек всички сме равни пред закона. Много хора от ДПС пиеха кафе с Тодор Живков. Има снижаване на ДПС, има мълчание и от страна на ГЕРБ", допълни Рашидов за Bulgaria ON AIR.

Свободният пазар у нас

Спекулата у нас е престъпление, убеден е той.

"Свободният пазар трябва да има някакъв таван. Пазарът е разпуснат и нерегулиран. Свободният пазар трябва да има някакъв таван. Не можем да крадем непрекъснато. Ние сме най-евтината страна на доходи и най-скъпа на пазар", изтъкна гостът.

"Евтим Милошев е интелигентен и талантлив режисьор. Театърът е жив организъм и всеки, който дойде след мен, трябва според него да направи своите крачки на промяна. Дара е прекрасно момиче, но обещанието не е като даването. Хубави намерения има, направи прекрасен успех "Евровизия" у нас значи туризъм и пари", каза още бившият министър на културата.


  • Последни
  • Четени
10
2 rate up comment rate down comment 0
Гост
преди 1 седмица
Забележете "ДА КРАДЕМ"ХА ХА ХА ХА Сигнализирай за неуместен коментар
9
4 rate up comment rate down comment 1
Жоро
преди 1 седмица
Когато Вие крадяхте всичко беше ОК! Надявам се да дойде Денят в който ще ви предявим сметката!Само че няма за е с Радев, за жалост!!! Сигнализирай за неуместен коментар
8
6 rate up comment rate down comment 0
Мигли
преди 1 седмица
Ми не крадете бе, най вече ти... Сигнализирай за неуместен коментар
7
9 rate up comment rate down comment 1
Възмутен
преди 1 седмица
Г- н Рашидов, моля да не обобщавате! Никога не съм крал,предполагам,че и Вие не сте! Така че,не казвайте " крадем "! Сигнализирай за неуместен коментар
6
10 rate up comment rate down comment 1
Николай
преди 1 седмица
Хората гледат властта. Тя краде те крадат, тя строи незаконно те строят без да спазват законите, власта кара с превишена скорост народа прави същото. Не може по цял ден да обясняваш че в държавата цари беззаконие и да очаквам някой да ги спазва. Сигнализирай за неуместен коментар
5
10 rate up comment rate down comment 4
лъчо
преди 1 седмица
А бе Раши защо толкова късно загря Нали беше плътно през годините до великия пожарникар с пачките и кюлчетата Сигнализирай за неуместен коментар
4
19 rate up comment rate down comment 4
дайте да дадем
преди 2 седмици
Сега ли се усети, бай Вежди? Най-крадливата партия е твоята! Твоят Вожд води тази политика вече 15 години! Партии - ОПГ! Целта е една - да се крадат милиарди и да се държи населението бедно, гладно и необразовано! Бели роби! Сигнализирай за неуместен коментар
3
16 rate up comment rate down comment 3
Знаещ
преди 2 седмици
Тоя офицялно го призна 35 години кражба! Сигнализирай за неуместен коментар
2
19 rate up comment rate down comment 5
А КОЙ
преди 2 седмици
изпусна държавата? А ти не ги ли защитаваше години на ред? И не е изпусната, а завладяна. От твоите приятели. Сигнализирай за неуместен коментар
1
13 rate up comment rate down comment 6
Дедо
преди 2 седмици
Стига сте ни занимавали с тоя клюкар, празни банални думи и изречения и нищо ново.. Сигнализирай за неуместен коментар
Денят ON AIR виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички