Денят ON AIR

Начален часВсеки делник от 19:15 часа
още

Емил Димитров - Ревизоро: В Плевен вода има, но режимът може да е още по-строг

Усвояват пари и не правят нищо, заяви бившият министър на околната среда и водите

26.09.2025 • 20:23 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

В Плевен има вода. Сбъркано е водоснабдяването. Могат от Крушовица да вземат по 350-370 л. Ако се вземат и от Биволаре, въпросът е само един бент да се направи, имат достатъчно вода. Това заяви бившият министър на околната среда и водите Емил Димитров - Ревизоро в предаването "Денят ON AIR".

По думите му проблемът е, че се разхищават изключително много вода, за да могат да набавят тази.

"Транспортират я от Сопот към Горни Дъбник. От Горни Дъбник я наливат около сондажите, за да дойде и се хаби ужасно много вода. Можеше да сложат модул да я пречиства и без загуби водата пречистена да върви към Плевен", обясни Димитров пред Bulgaria ON AIR.

"Искат по най-скъпия начин да го правят. Казват "правете сондажи", но не дават пари, "правете водопроводи", но не дават пари", добави бившият министър на околната среда и водите. 

Как може да се реши проблемът с водата в Плевен

Той призовава да се направи бент преди Биволаре и да увеличат водоизточника.

"За Плевен бяха обещали да направят сондажи и да възстановят водата. Пет години нищо. В момента са на власт, пак нищо не правят. Къде е водата", попита Ревизоро.

"Искат да усвояват пари - това е проблемът, и местните не смеят да им противоречат. Нищо няма да направят", заяви Димитров.

Според него системата, която тази година спасява донякъде режима да не е още по-лош в Плевен, догодина може и да не функционира, ако няма дъжд.

"Хората чакат вода трета година. Те ги занимават с планове за след 5-10 години", отбеляза още Димитров.

Гледайте целия разговор във видеото.


  • Последни
  • Четени
3
0 rate up comment rate down comment 0
безпартиен
преди 7 месеца
Преди повече от 50 години са правени 10 сондажа при които на големи дълбочини е излязла гореща вода! Всичко е засекретено, защото по тогавашните технологии добива не е възможен! Потвърждение на това е и наличието на старата турска баня.При строеж на сградата от другата страна на улицата в основата тръгва топла вода! Строителите викат ТЕЦ, които казват,че там тръби нямат.Водата е запечатана и там сега е сграда с банка!А топла вода има и не е случайно построена точно там баня преди повече от 2 век Сигнализирай за неуместен коментар
2
1 rate up comment rate down comment 4
анонимен
преди 7 месеца
Тоя е изпечен мошеник Сигнализирай за неуместен коментар
1
0 rate up comment rate down comment 0
анонимен
преди 7 месеца
вие *** ли стеее или просто платени Сигнализирай за неуместен коментар
Денят ON AIR виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички